Почнемо із самого початку. Перш ніж познайомити інтернет зі своїм сайтом, його потрібно створити. Спроектувати, а потім перевірити на працездатність. Коли всі, перераховані вище, пункти виконані, настав час його запускати. Якщо ж, ви вже власник сайту, а вам, в терміновому порядку, необхідно перенести його на інший хостинг, ця стаття стане вашим найкращим помічником та провідником.

Что нужно знать при переносе сайта на хост

Кожен користувач, який стикається з проблемою перенесення сайту на хостинг. Перш ніж відповісти на запитання «як перенести сайт на хостинг», необхідно врахувати один важливий момент під назвою «домен».

Домен – ім’я сайту, представлене у буквеному значенні, а не символьному. Комп’ютер сприймає домен у вигляді безлічі цифр і розділових знаків. Людині легше запам’ятати літерну назву. Перед запуском сайту необхідно вибрати для нього доменне ім’я. Якщо ж ви переносите сайт із готовим доменом на інший хост, то процедура дещо ускладнюється.

У ситуації, коли доменного імені ще немає, необхідно пробити всі можливі варіанти через сервіси, які покажуть наявність або відсутність аналогічного на ринку. Домени також потребують фінансової підтримки. Оплата за їх утримання провадиться відразу на рік. Кожен з них має свою ринкову вартість. Все залежить від ваших потреб та перспектив. Порядок дій буде наступним:

 1. Купівля домену та прикріплення до нього папок із файлами сайту.
 2. Потім на панелі керування шукається пункт налаштувань імені. Там реєструється домен. Ця дія готує сайт для подальшого підключення.
 3. Останнім кроком, після перенесення всіх фалів, даних та БД, стає підключення, існуючого, доменного імені на новому сервері. Операція здійснюється через зміну конфігурацій NS. На момент введення даних там знаходяться дані старого хостера.

У разі перенесення сайту з одного хостингу на інший ситуація змінюється. Існує три варіанти розвитку подій:

 • ★ Повне перенесення домену до нового провайдера.
 • ★ Зміна запису DNS.
 • ★ Змінити сервер імен домену.
 • ★ Перші два варіанти складніше, з технічного боку. Краще зупинитись на третьому. Тут усе простіше.

Дізнаються нові значення NS серверів та хостинг-ресурсу. Назви їх починаються з літер ns1 і ns2 і так далі. Найчастіше дана інформація надсилається в пам’ятці. Пам’ятка надсилається компанією під час реєстрації на тому чи іншому хостинговому ресурсі. І останнім кроком стане оновлення цих значень на колишньому хостингу. Це можна зробити на панелі керування доменом.

Процедура переноса сайта на хостинг

transfer-site-hosting-bnr-ua-2-hostkoss

Коли ми розібралися з усією термінологією та призначення тих чи інших речей, настав час розповісти, як перенести сайт на інший хостинг або просто перенести новий сайт на нього. Процедура не складна, сама по собі, якщо дотриматися всіх інструкцій у правильному порядку:
Перевірка доменного імені. Воно має бути спрямоване на конкретний майбутній хостинг.
Потім слідує процедура перенесення даних і файлів. Якщо ви вирішили перенести свій сайт на новий хостинг, зі старого необхідно скачати всі файли. Потім слід завантаження всіх файлів на новий хостинг, в папку/public_html.

transfer-site-hosting-bnr-ua-4-hostkoss

Опція ця відбувається за допомогою підключення до протоколу FTP або cPanel. Якщо вибрано другий варіант, то завантаження файлів відбувається за допомогою диспетчера фалів. Перед вами відкриється сторінка диспетчера файлів. Там знаходиться папка public_html. Вибираєте її та відправляєте туди всі файли сайту.

transfer-site-hosting-bnr-ua-3-hostkoss.com

Після завантаження всіх файлів, виберіть ті, які мають бути підвантажені на хостинг. Якщо розмір файлів дуже великий, можна закинути все в архів. Сам архівний файл закидається таким же методом, але після його завантаження, виберіть файл і натисніть кнопку «Вилучити». Якщо ви використовуєте cPanel, враховуйте, що архіви формату rar не підтримуються. Процедуру закінчено. Ви легко перенесете файли сайту на новий хостинг.

Перенос сайта wordpress на хостинг

transfer-site-hosting-bnr-ua-5-hostkoss.com

Цей випадок слід розглянути у двох варіантах. Якщо потрібно легко перенести сайт без зайвих проблем, то існує спеціальний плагін «Duplicator». Подальше керівництво стане у нагоді тим користувачам, які потребують ручного перенесення. Як і першому випадку, вам потрібна база даних. Ця процедура стосується і нового сайту і перенесення старого сайту на новий хост. Процес скачування поділяється на такі етапи.

Зайдіть на ваш сайт FTP і копіюйте весь вміст на комп’ютер або жорсткий диск. Вам знадобляться всі файли, до одного. Перевірте, щоб ви знаходилися саме в кореневій папці. І завантажуйте файли. Все залежить від розміру сайту та кількості файлів. Завантаження може тривати не одну годину.

Під час перенесення бази даних здійсніть низку таких дій.

 1. Зайдіть до панелі керування старого хоста.
 2. Перейдіть до меню адміністратора.
 3. Вибираєте базу даних, яку підтягнуто до сайту WordPress.
 4. Потім на вкладку Export.
 5. Вибираєте режим копіювання у форматі
 6. Підтверджуєте та зберігаєте файл.
 7. Інфу необхідно встановити на новий хостинг.
 8. Перейдіть на свою панель cPanel на hostkoss.
 9. Заходьте в меню “Бази даних MySQL”.
 10. Створюйте нового користувача та БД.

Тепер потрібно перекинути всю інфу зі старої БД у нову.

transfer-site-hosting-bnr-ua-6-hostkoss

Повертаєтеся на головну сторінку cPanel.
Виконайте меню phpMyAdmin.
Зі списку вибираєте вашу БД.
Натисніть кнопку Import.
У полі “File to import” виберіть файл із БД, завантажений зі старого хостингу.
Заберіть галку з “Partial Import”.
Переконайтеся, що формат імпорту встановлено як SQL.
Підтверджуйте.
Готово. Все набагато легше, ніж здається. Сподіваюся, що гайд відповість на питання, як перенести сайт wordpress на хостинг та як перенести сайт wordpress на інший хостинг.

Як працювати з сайтами joomla

transfer-site-hosting-bnr-ua-7-hostkoss

Цей розділ підкаже кожному, як перенести сайт joomla на хостинг без проблем. Туторіал розповість та покаже, як перенести з локального сервера сайт на хост.

Наявність резервної копії сайту. Перевірте наявність, а також наявність копій всіх файлів. Процес копіювання файлів та папок на новий хостинг. Використовуйте клієнт FTP. Весь вміст сайту завантажуєте на папку сервера /public_html/. Скопіюйте вміст бази даних MySQL (MySQL Database). У Joomla весь вміст сайту зберігається у базі даних сайту. Тому необхідно витягти базу даних з вашого комп’ютера. Для цього відкриваєте базу за допомогою PhpMyAdmin. Потім вибираєте конкретну базу даних та натискаєте кнопку вилучення. При вилученні доступно два варіанти (швидке та користувальницьке). Рекомендуємо вибрати «користувач» і натиснути кнопку підтвердження. Можете зберегти резервну копію на комп’ютері. Після закінчення процесу вилучення, зробіть низку дій: Створення бази даних на сервері провайдера. Відкриваєте основу інструментом PhpMyAdmin. Імпортуєте туди всі дані Після того, як пройшов процес завантаження бази або баз даних, буде видно таблиці з інформацією. Робота з перенесенням сайтів з локального сервера на хост.

Openserver – інструмент розробників. Є локальним, невеликим сервером для розробки інтернет ресурсів для Windows. У нього включений пакет опція, інструментів та безлічі інших фішок, яких немає в інших аналогах. Це не аматорська прога, яку склепали на колінці, а один із найкращих сервісів для розробників. Ситуація з перенесенням даних простіше, ніж можна собі уявити. І зараз ми покажемо та розповімо, як перенести сайт з openserver на хостинг, без сторонньої допомоги. Процедура схожа на всі попередні: Створення бази даних на хостингу вашого провайдера. Процедура внесення параметрів нової бази даних до файлів сайту php. Виробляє експорт таблиць і баз даних з Openserver. Потім змініть всі старі URL на нові. Потім імпортуйте базу даних на хост. Якщо вона велика, то стисніть до архіву. Потім переносіть усі файли сайту на хост.

Як показує практика, всі ці маніпуляції страшні лише словами. Насправді все куди простіше. Варто спробувати один раз і ви зрозумієте. Але ніколи не забувайте про резервне копіювання файлів та БД. Хай щастить.

Про автора

Andrii Kostashchuk

Андрій має досвід програмування різними мовами під різні платформи та системи. Більше 8 років присвятив сфері Інтернет, працюючи з різними CMS, такими як: Opencart, Drupal, Joomla, і звичайно ж найпопулярнішою в наші дні системою керування контентом WordPress.

Переглянути всі статті