DNS — це протокол, який дозволяє комп’ютерам взаємодіяти між собою в Інтернеті. Він також використовується для маршрутизації запитів від клієнтів до серверів та навпаки.

DNS можна використовувати по-різному в залежності від програми, але в основному вони використовуються користувачами Інтернету для пошуку веб-сайтів, дозволу імен та зв’язку з ними.

Що таке DNS-сервер і навіщо він мені потрібний?

DNS-сервери є важливою частиною Інтернету. Вони дозволяють отримати доступ до Інтернету і переконатися, що ваш комп’ютер завжди доступний.

DNS-сервери є важливими для людей, які хочуть використовувати Інтернет, а також для компаній, яким необхідно мати можливість зв’язатися зі своїми клієнтами. DNS-сервери дбають про перетворення доменних імен в IP-адреси та їх маршрутизацію через відповідну мережу. Це робиться за допомогою центрального сервера, що називається сервером імен, який піклується про всі деталі і гарантує, що всі запити, зроблені клієнтами, досягають потрібного сервера. Купити домен дешево

Основна мета DNS-серверів — перетворити доменне ім’я в IP-адресу, що дозволяє користувачам з різними комп’ютерами в різних мережах в одній мережі спілкуватися один з одним без будь-яких конкретних знань про те, який комп’ютер вони використовують або який тип. мережі, до якої належить.

Що таке записи DNS

Щоб зрозуміти цінність записів DNS, нам потрібно спочатку зрозуміти, що вони є і як вони використовуються.

DNS — це система доменних імен, яка дозволяє користувачам підключатися до Інтернету, використовуючи свою IP-адресу (цифрова адреса, присвоєна вашим інтернет-провайдером). Наприклад, якщо у вас є IP-адреса 192.168.1.1, ваш комп’ютер може підключатися до Інтернету за допомогою цієї IP-адреси, а не свого фактичного фізичного розташування (наприклад, «192.168.1»).

Коли ви вводите “www” в адресний рядок вашого браузера або пошукової системи, він автоматично відкриває веб-сторінку в цьому місці в Інтернеті під назвою “www“. Це пов’язано з тим, що DNS дозволяє всі URL-адреси їх фактичне фізичне розташування (наприклад, «www» для www). Коли ви вводите “google” в адресний рядок вашого браузера, він автоматично відкриває веб-сторінку на офіційному сайті Google під назвою.

Що таке DNS-кеш та його важливість для вашого сайту

Кеш DNSце інтелектуальне сховище даних, яке використовується для прискорення пошуку веб-сторінок. Він швидко зберігає найчастіше відвідувані веб-сторінки і дозволяє вам їх швидко відвідувати. DNS-кеш можна використовувати для різних цілей. Його можна використовувати для зберігання найважливіших сторінок на веб-сайті.

Що таке файл hosts і чому про нього потрібно дбати?

Це файл, розташований на сервері, який містить інформацію про операційну систему та її служби. Інформація в цьому файлі містить усі види інформації про операційну систему, у тому числі про те, на якій версії вона працює, які служби (наприклад, Apache) працюють та багато іншого. Він також включає інформацію про конфігурацію для всіх типів програм, встановлених на сервері.

Файл hosts – дуже корисний інструмент для мережевих адміністраторів. Його можна використовувати для обмеження доступу до файлів та служб на локальному комп’ютері, сервері, а також для перенаправлення вхідних підключень.

Про автора

Andrii Kostashchuk

Андрій має досвід програмування різними мовами під різні платформи та системи. Більше 8 років присвятив сфері Інтернет, працюючи з різними CMS, такими як: Opencart, Drupal, Joomla, і звичайно ж найпопулярнішою в наші дні системою керування контентом WordPress.

Переглянути всі статті