Домени були придумані для того, щоб було зручніше знаходити сайти у всесвітньому павутинні. Раніше потрібно було пам’ятати IP-адресу, послідовність із 4-х чисел, які розділені точками. Ця адреса вказує на сервер, де розташований ресурс. Можна утримати в пам’яті кілька таких номерів, однак коли кількість таких адрес досягне десятків, то почнеться плутанина. Можна здійснити аналогію. Мало хто знає на згадку телефонні номери, їх просто додають на згадку про телефон і присвоюють ім’я.

Чим відрізняється хостинг від домену

Хостинг – це фізичне розташування сайту. Сайт можна розмістити і на домашньому комп’ютері, але якісний та надійний хостинг вимагає глибших знань, пов’язаних з адмініструванням сайту. Тому найкращим рішенням придбати хостинг у хостингової компанії.

hostkoss-blog-What-is-the-difference-between-hosting-and-domain

Домен – це адреса сайту, яку набирають відвідувачі при зверненні до сайту. Домен потрібний для того, щоб розрізняти сайти. Навіть якщо людина не самостійно вводитиме адресу вашого проекту в браузер, а потрапить на сайт з пошуковика, пошуковикам теж потрібно якимось чином розрізняти сайти.

Види доменних імен

Перший рівень домену. Інша назва – верхній рівень. Домен 1-го рівня – це складова імені, яка розташовується ліворуч від останньої точки. Реєструючи домен, не можна вигадати власний домен першого рівня. Можна лише вибрати з тих, що пропонуються реєстраторами.

Другий. Інша назва – основна або материнська. Домен 2-го рівня – це складова імені, яка знаходиться ліворуч від останньої точки. Google – це домен другого рівня імені google.com. У деяких країнах реєстратори використовують домени другого рівня як альтернативу доменам верхнього рівня. Наприклад, .ac.uk та .co.uk.

Третій. Або інакше – субдомен чи піддомен. Домен 3-го рівня – це частина імені, яка розташовується ліворуч від передостанньої точки. Субдомени потрібні тоді, коли потрібно призначити унікальну адресу різним категоріям на сайті. Наприклад, домен google.co.uk, де доменом третього рівня є google.

Які бувають домени

Загальні домени позначають певну сферу діяльності. Наприклад, .com – для комерційних організацій, .org – для некомерційних, .edu – для освітніх. Поступово .com домени набули такої популярності, що їх почали використовувати не тільки комерційні підприємства. Не існує заборони на реєстрацію доменів .com, навіть якщо людина не пов’язана з комерцією. Загальні домени характеризуються простою реєстрацією. Зареєструвати їх може кожен, і для цього не потрібні жодні документи. Зараз доменів верхнього рівня вже понад тисячу.

Національні – це домени першого рівня, які призначені для певних країн. Як правило, основою для національних доменів першого рівня є дволітерні коди держав. Тому всі національні домени 1-го рівня складаються з 2-х літер. Реєстрація національного домену, як правило, складніша, ніж загального. Частина країн дає дозвіл на реєстрацію їхніх національних доменів виключно своїм громадянам чи офіційним резидентам. І тоді, реєструючи домен, потрібно вказати фізичну адресу, паспортні дані або дані посвідчення водія.

Навіщо потрібні доменні імена

Для сайту. Без домену відвідувачам потрібно буде запам’ятовувати IP-адресу, щоб потрапити на ресурс. Тому потрібно вибрати домен, який відкладеться в пам’яті, щоб люди могли набирати його по пам’яті, навіть не заносячи до закладок.

Для паркування. Паркування домену – це коли на домені розміщується сторінка з текстом “сайт ще на стадії розробки” або щось на зразок того. Такі сторінки називаються паркувальними. Коли сайт буде закінчено, домен все одно потрібно буде реєструвати. Найкраще це зробити раніше, щоб його не зайняли інші.

Для пошти. На домені можна настроїти електронну пошту. Для цього вам потрібно придбати хостинг та налаштувати поштовий обліковий запис.

Для переадресації. Навіть якщо ви не збираєтеся робити сайт, можна придбати домен та налаштувати переадресацію на вашу сторінку в контакті, однокласниках чи інстаграмі. Після цього кожен, хто введе доменне ім’я у веб-браузері, опиниться на вашій сторінці.

Про автора

Andrii Kostashchuk

Андрій має досвід програмування різними мовами під різні платформи та системи. Більше 8 років присвятив сфері Інтернет, працюючи з різними CMS, такими як: Opencart, Drupal, Joomla, і звичайно ж найпопулярнішою в наші дні системою керування контентом WordPress.

Переглянути всі статті