Що таке Ping — це інструмент мережної діагностики, який відправляє пакети ехо-запиту ICMP на IP-адресу. Його можна використовувати для визначення того, чи пристрій знаходиться в мережі або в автономному режимі.

Ping Traceroute — це інструмент мережної діагностики, який аналізує шлях, яким дані досягають місця призначення. Його можна використовувати для визначення джерела проблем із підключенням.

Команда ping використовує пакети ехо-запиту ICMP і відповідає пакетами ехо-відповіді ICMP. Це дозволяє вам визначити, чи знаходиться віддалений хост у мережі. Команда traceroute використовує UDP-пакети та відповідає UDP-повідомленнями про закінчення часу, коли на шляху зустрічаються недосяжні вузли. Це дозволяє визначити, де є проблеми у вашому з’єднанні.

Ping Як перевірити підключення до Інтернету та усунути проблеми із затримкою за допомогою інструмента командного рядка Ping

Ping — це інструмент командного рядка, який можна використовувати для перевірки інтернет-з’єднання. Ping відправляє пакет луна-запиту ICMP (Internet Control Message Protocol) одержувачу та очікує відповіді. Якщо відповідь отримана, вона покаже, скільки часу потрібно пакету для переміщення від вашого комп’ютера до місця призначення і назад.

Ping можна використовувати як засіб діагностики проблем з мережевим підключенням. Якщо ви відчуваєте затримку або високу швидкість пінгу, це може бути пов’язано з однією з 2 причин:

  • 1) Можливо, мережна карта комп’ютера була встановлена неправильно, тому вам слід перевірити налаштування вашого обладнання та переконатися, що ваша мережева карта включена в диспетчері пристроїв.
  • 2) Можливо, у вас поганий кабель або бездротове з’єднання, тому спробуйте вимкнути кабелі або перевірити бездротове з’єднання.

Traceroute — Як перевірити підключення за допомогою інструмента командного рядка traceroute

Traceroute — це інструмент командного рядка, який можна використовувати для перевірки підключення до Інтернету. Він використовує пакети ехо-запитів ICMP для визначення шляху, яким інформація йде від джерела до місця призначення.

Утиліта tracert доступна в операційних системах Windows, Linux та Mac. Найчастіше цей інструмент командного рядка використовується для усунення несправностей із підключенням до Інтернету

Як перевірити пінг та трасування через командний рядок

Ping – це утиліта адміністрування комп’ютерної мережі, яка використовується для перевірки доступності хоста в мережі Інтернет-протоколу (IP) та вимірювання часу прийому-передачі повідомлень, надісланих з вихідного хоста на кінцевий комп’ютер.

Ping — один із найважливіших інструментів у Linux, який можна використовувати для перевірки того, чи знаходиться ваша IP-адреса в мережі. Його також можна використовувати для перевірки правильності роботи з’єднання. Ping має багато інших застосувань, деякі з яких більш просунуті, ніж просто перевірка того, чи знаходитесь ви в мережі чи ні. Ping можна запустити з командного рядка в Linux, ввівши “ping”, а потім IP-адресу або доменне ім’я, наприклад “ping google.com”.

Як використовувати Ping у системах Unix/Linux

Ping – корисний інструмент для діагностики мережі. Він використовується для перевірки доступності хоста у мережі. Ping працює як із системами Windows, так і з системами Unix/Linux. Він існує вже понад 30 років і є безцінним інструментом для системних адміністраторів та мережевих інженерів. Ping відправляє пакети ICMP на вказаний хост, а потім чекає відлуння від цього хоста. Якщо відповіді не отримано протягом зазначеного терміну, перевірка зв’язку завершується зі статусом помилки.

Як відстежувати маршрут у системах Unix/Linux

Unix — операційна система, розроблена 1969 року Кеном Томпсоном, Деннісом Рітчі та Джо Оссанною. Unix є операційною системою, що найбільш широко використовується в Інтернеті. Команда route використовується для друку або керування таблицею маршрутизації у системах Unix або Linux.

Цю команду можна використовувати для перегляду таблиці маршрутизації, додавання нового маршруту, видалення маршруту, зміни параметрів метрики маршруту тощо. Існує безліч способів трасування маршрутів у системах Unix/Linux.

Найпростіший спосіб – використовувати traceroute, який повідомлятиме про кожного маршрутизатора, через який проходять пакети, коли вони йдуть з однієї точки в іншу. Він також покаже, скільки часу потрібно кожному пакету даних для досягнення пункту призначення.

Висновок: Команда ping використовується для перевірки підключення до віддаленої системи. Команда traceback використовується для відображення маршруту пакетів з комп’ютера на віддалену систему. Комбінуючи ці дві команди, ви можете побачити, де у вашій мережі може виникнути проблема.

Читайте також:

Запитання та відповіді про Ping і Traceroute

Які операційні системи підтримують Ping і Traceroute?

Ping і Traceroute доступні в більшості операційних систем, включно з Windows, macOS і Linux.

Чи можна використовувати Ping і Traceroute через Інтернет?

Так, Ping і Traceroute можна використовувати для тестування з’єднання і трасування маршрутів через Інтернет, за умови, що ICMP і UDP-трафік не блокуються брандмауерами.

Чи існують альтернативи Ping і Traceroute з графічним інтерфейсом користувача (GUI)?

Так, кілька інструментів діагностики мережі пропонують графічні інтерфейси для виконання тестів Ping і Traceroute, наприклад PingPlotter і WinMTR.

Що робити, якщо результати Ping або Traceroute вказують на проблеми з мережею?

Якщо тести Ping або Traceroute виявили такі проблеми, як висока затримка або втрата пакетів, зверніться по допомогу до постачальника послуг Інтернету (ISP) або проконсультуйтеся з мережевим експертом для подальшого аналізу.

Чи існують якісь обмеження під час використання Ping і Traceroute для усунення несправностей у мережі?

Хоча Ping і Traceroute – потужні інструменти, у них є обмеження, наприклад, неможливість виявити проблеми за межами останнього хопа або коли ICMP- і UDP-трафік блокується брандмауерами або маршрутизаторами.

Про автора

Andrii Kostashchuk

Андрій має досвід програмування різними мовами під різні платформи та системи. Більше 8 років присвятив сфері Інтернет, працюючи з різними CMS, такими як: Opencart, Drupal, Joomla, і звичайно ж найпопулярнішою в наші дні системою керування контентом WordPress.

Переглянути всі статті