Створити сайт із нуля може кожен. Для цього не потрібні специфічні знання чи навички. Достатньо скористатися готовими рішеннями, які називаються CMS (система управління сайтом). Процедура займає кілька хвилин, а час налаштування залежить від бажань нового власника ресурсу.

Однією з популярних CMS є WordPress (Вордпрес). На цьому двигуні розміщено близько 30% всіх сайтів в інтернеті. Вордпрес орієнтований на ведення блогів, але його також часто використовують для розробки інформаційних ресурсів, сайтів компаній і навіть онлайн-магазинів.

Вибір домену та хостингу

Незважаючи на те, що сайти на WordPress безкоштовні, початкові вкладення все ж таки необхідні. Ресурс необхідно розмістити на сервері – віддаленому комп’ютері, який може бути розташований у будь-якій точці планети.

Спершу слід купити домен для сайту. У звичайному розумінні так називається адреса майбутнього ресурсу. Наприклад, він виглядає як «https:// hostkoss.ua».Купити домен можна у ліцензованої організації, що займається реєстрацією сайтів. Процедура займає не більше 1 хвилини.

wordPress-create-site-2-ua-hostkoss.com

Перебуваючи на сайті реєстратора, можна одразу замовити домен для свого сайту. Перед цим потрібно перевірити, чи не зайняте обране ім’я у певній доменній зоні. Наприклад, домен “https:// hostkoss.ua” може бути зайнятий, а “https:// hostkoss.com” вільний.

Хостинг. Після того, як ім’я сайту вибрано та зареєстровано, його потрібно розмістити на сервері. Саме тут зберігатимуться всі дані про ресурс – тема оформлення, контент, файли з налаштуваннями. Хостинг можна замовити на тому самому сайті, що й домен.

Необхідно вибрати хостинг для WordPress. У цьому розділі наведено кілька тарифів. Залежно від кількості сайтів та поштових скриньок, що підключаються, а також від параметрів сервера, на якому буде розташований сайт, змінюється ціна послуги.

wordPress-create-site-4-ua-hostkoss.com

Після оплати хостингу вибрана CMS (у нашому випадку WordPress) встановлюється автоматично. Це дозволяє відразу перейти до налаштування сайту. Цей варіант підходить для тих, хто не хоче витрачати час на ручну установку двигуна. При виборі хостингу CMS можна відразу після прив’язки домену до хостингу розпочинати роботу над сайтом.

При самостійному встановленні системи керування сайтом потрібно зайти в панель cPanel і вибрати WordPress серед доступних движків.

wordPress-create-site-5-ua-hostkoss.com

Потім перейдіть на сторінку установки, натисніть «Встановити зараз» та дочекайтеся, поки процедура завершиться.

wordPress-create-site-6-ua-hostkoss.com

Після завершення інсталяції з’явиться доступ до системи керування. Однак на цьому створення сайту ще не можна вважати завершеним.

Як прив’язати домен до хостингу

Наявності домену та хостингу недостатньо, щоб сайт запрацював. Необхідно зв’язати домен із хостингом. Для цього в особистому кабінеті реєстратора доменне ім’я потрібно прописати DNS-адреси серверів, які видав хостер. Це спеціальна система, яка зв’язує адресу сайту з IP серверів, на яких він працюватиме.

Прописавши DNS-адреси в 2-х рядках, потрібно почекати кілька хвилин або годин, доки домен буде пов’язаний з хостингом. Після цього можна приступати до налаштування сайту.

Варто пам’ятати, що домен потрібно продовжувати щороку. Хостинг можна оплачувати щомісяця або поповнювати рахунок кожні півроку, рік тощо.

Як налаштувати WordPress

Після того, як домен та хостинг пов’язані, можна розпочинати безпосередньо роботу над сайтом. Для цього потрібно зайти на сайт під ім’ям адміністратора за адресою https://site.com/wp-admin/. На цій сторінці потрібно ввести свій логін та пароль Вордпресc.

Щоб створити обліковий запис Вордпресc, під яким ви заходите на сайт, знайдіть розділ Admin Account і придумайте логін з паролем. Рекомендується робити їх відмінними від даних, які використовуються для входу на інші сайти.

wordPress-create-site-7-ua-hostkoss.com

Після входу вам буде доступна система керування сайтом. Спочатку варто встановити відповідну тему оформлення. Для цього в лівій панелі потрібно вибрати “Зовнішній вигляд” -> “Теми“.

wordPress-create-site-8-ua-hostkoss.com

Кожну тему можна переглянути перед встановленням. Коли буде обрано потрібну, просто активуйте її. Надалі перемикатися між панеллю керування та сайтом (для демонстрації внесених змін) можна при натисканні значка додому у лівому верхньому кутку.

Щоб вибрати нову тему, натисніть кнопку «Додати нову». Перед вами відкриється список тем, кожну з яких можна встановити на сайт.

У полі Пошук тем можна вводити певні назви і система буде показувати доступні варіанти. У фільтрі тем можна вибрати оформлення, що відповідає певним характеристикам. Наприклад, ви можете вибрати тип майбутнього сайту та можливості візуального відображення певних блоків.

Після встановлення тему необхідно активувати. Це можна зробити одним клацанням на відповідну кнопку.

Сайт після встановлення та активації деяких тем відображаються некоректно. У цьому випадку слід дотримуватися підказок, що випливають над блоком з темами. Наприклад, система може запропонувати завантажити дані, необхідні відображення всіх блоків. Підказки з’являються відразу після встановлення та активації нової теми. Завдяки використанню завантажених даних можна подивитися, як виглядатиме наповнений сайт.

У будь-який момент можна встановити та активувати нову тему. При цьому кожну з них потрібно налаштовувати, щоб вміст відображався належним чином.

Теми Вордпрес безкоштовні. Однак вони мають розширені версії з ширшим функціоналом. Якщо вам сподобається певна тема, її можна оновити до версії PRO.

Налаштування. Для зміни зовнішнього вигляду сайту передбачено систему налаштування. Перейти в режим зміни сайту можна з будь-якої сторінки з облікового запису адміністратора. Активуючи систему налаштування, ви отримуєте можливість змінювати дизайн шапки сайту, шрифти, встановлювати розмітку та положення блоків. Щоб застосувати зміни, натисніть «Опублікувати» зверху у лівій колонці. Щоб вийти з режиму налаштування сайту, необхідно натиснути піктограму хрестика у лівому верхньому кутку, поряд із зображенням «Додому».

Заповнення контентом

Після налаштування зовнішнього вигляду сайту можна приступати до його наповнення. У WordPress можна створювати 2 типи матеріалів – «Записи» та «Сторінки». Вони вирізняються особливостями відображення на сайті.

Записи. Належать до якоїсь рубрики. Запис не може бути самостійним. Наприклад, запис «Робимо медовик» відноситься до рубрики «Як робити торти». Рубрики зазвичай відображаються у меню сайту. Виводяться на головну сторінку сайту. Кожен запис має мітки, за якими його легко знайти з будь-якої сторінки сайту. Зручні для ведення блогу – користувач може бачити дату їхньої публікації, відстежувати послідовність створення.

Сторінки. Є самостійними елементами сайту. Вони не належать до рубрик. Сторінки часто відображаються у пунктах меню поряд із рубриками. Окрему сторінку можна зробити на головній сторінці сайту. Не відображаються у стрічці на головній сторінці сайту та не мають позначок.

Щоб додати новий запис або сторінку, перейдіть в консоль (панель керування Вордпрес) та натисніть кнопку «Додати». У такий спосіб можна створити обліковий запис користувача або завантажити медіафайл (фото, відео).

wordPress-create-site-9-ua-hostkoss.com

У вікні редагування сторінки або запису є інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Тут виділено поле для введення заголовка окремих абзаців. Натискаючи знак плюс, можна додати картинку, цитату, підзаголовок.

Коли матеріал буде готовий до опублікування, натисніть кнопку «Опублікувати», і матеріал (сторінка або запис) з’явиться на сайті. Щоб зберегти матеріал, але не викладати його на сайт, натисніть комбінацію клавіш Ctrl+S. У цьому випадку сторінку або запис буде збережено в папці «Чернетки» і ви зможете перейти до її редагування надалі.

Праворуч від поля редагування знаходиться додаткове меню налаштування. На вкладці «Документ» встановлюють зображення сторінки, яке буде видно на стрічці на сайті, а також інші параметри. У вкладці «Блок» знаходяться параметри конкретного елемента сторінки (наприклад, вибраної картинки або абзацу).

Знизу під сторінкою розміщені поля, в яких варто прописати параметри seo. Завдяки цьому сторінки сайту отримуватимуть найкращі позиції у пошуковій видачі.

Плагіни – це зручні доповнення, що дозволяє зробити роботу з сайтом більш комфортною. За допомогою різних плагінів можна змінювати вигляд сторінок, встановлювати додаткові функції. Наприклад, плагін Table of contents автоматично формується зміст у статтях. Плагін Easy FancyBox робить так, щоб картинки при натисканні відкривалися у вигляді спливаючого вікна.

Деякі масштабні доповнення дозволяють легко працювати із зовнішнім оформленням сайту. Одним із таких інструментів є плагін Nimble Builder. З його допомогою можна міняти сайт лише перетягуючи готові блоки з лівої колонки. Потім можна редагувати текст та зображення, проте функціонал сторінки залишиться без змін.

SEO-оптимізація

Щоб кожна сторінка сайту добре ранжувалася пошуковими системами, необхідно дотримуватись вимог сео-оптимізації. Це специфічний набір правил оформлення контенту. Наприклад, у статтях повинні бути ключові слова, які користувачі найчастіше вводять у пошуку Google. Завдяки цьому пошукові роботи розуміють, що сторінка може задовольнити певний запит.

Висновок

Створити сайт на Вордпрес з нуля можна за кілька хвилин. Достатньо зареєструвати домен та оплатити хостинг. Налаштування сайту не займає багато часу та не потребує спеціальних знань. Для наповнення сайту потрібно лише готувати контент та вставляти його у редактор. Маючи під рукою покрокову інструкцію «як створити сайт на WordPress», ви зможете втілити будь-які ідеї щодо створення цікавого та корисного веб-ресурсу.

Про автора

Andrii Kostashchuk

Андрій має досвід програмування різними мовами під різні платформи та системи. Більше 8 років присвятив сфері Інтернет, працюючи з різними CMS, такими як: Opencart, Drupal, Joomla, і звичайно ж найпопулярнішою в наші дні системою керування контентом WordPress.

Переглянути всі статті