Хостинг — це місце зберігання веб-документів і різних медіа ресурсів. Але він потрібний не тільки для того, щоб сайт цілодобово відгукувався на запити користувача. Ось ще деякі можливості для чого потрібний хостинг:

Для сайту. Для того щоб його могли бачити люди, потрібно створити всі умови для безперебійної роботи. Усі файли сайту розміщуються на сервері та займають там своє місце. Хостинг надає сайту програмне забезпечення, серверу – безперервне електропостачання, якісний інтернет-канал, професійну підтримку – все те, що потрібно для хорошого функціонування майданчика.

Для електронної пошти хостинг потрібен, щоб зберігати контакти, листи, фільтрувати спам, робити переадресацію та багато іншого. Існує два види поштового хостингу: у складі віртуального та професійного. Перший — хороший варіант для невеликих компаній, які не потребують широкого використання поштової скриньки та не вимагають обслуговування великих потужностей. Це вигідне рішення, оскільки доведеться платити лише за розміщення та підтримку основних функцій електронної пошти. Професійний поштовий хостинг передбачає розширені можливості: створення необмеженої кількості поштових скриньок, синхронізація з усіма Вашими пристроями, надійний захист від вірусів і спаму.

Сертифікат безпеки. SSL сертифікат забезпечує зашифроване з’єднання секретних даних користувача з сервером. Деякі сайти, де люди зберігають або використовують особисту інформацію, отримують цей сертифікат для захисту даних своїх клієнтів, а хостинг забезпечує їх безпечну передачу за допомогою цього SSL – сертифіката.

Для програми. Для деяких мобільних та комп’ютерних програм потрібно окреме місце в Інтернеті. Адже програми також можуть обмінюватися повідомленнями та ресурсами. А всі ці файли потрібно десь зберігати, підтримувати та обслуговувати. Тому купівля хостингу в даному випадку також необхідна.

Види хостингу

В основному, до послуг хостингу звертаються під час створення сайтів. Сайти, у свою чергу, відрізняються один від одного за функціоналом, обсягом даних та кількістю необхідних ресурсів, тому існують різні види хостингів.

Віртуальний хостинг – це такий вигляд, коли один сервер ділиться на безліч шматочків і кожен із них розподіляється між сайтами. Один такий хостинг може вмістити кілька сотень різних інтернет-майданчиків. Якщо якийсь сайт витрачатиме більший обсяг ресурсів, то це негативно позначиться на постачанні та обслуговуванні інших сайтів. Щоб уникнути цього, провайдери роблять деякі обмеження можливостей для своїх користувачів. Цей вид підійде для невеликих майданчиків, таких як сайт-візитка, портфоліо, маленький інтернет-магазин, блог. Їм не потрібно багато місця та ресурсів. Замовити можна тут

Віртуальний сервер це такий вид хостингу, коли один фізичний сервер ділиться на кілька частин, і вони розподіляються між клієнтами. Один фізичний сервер може вмістити одночасно кілька десятків сайтів. Порівняно з попереднім виглядом, тут немає обмежень для користувачів, кожен власник може налаштовувати свій сайт під себе та витрачати стільки ресурсів, скільки йому потрібно. Це не вплине на забезпечення інших майданчиків, оскільки віртуальні сервери не залежать один від одного. Підійде для середніх проектів, наприклад, форумів із частою відвідуваністю, корпоративних сайтів, на яких користувачі можуть мати облікові записи та пошту. Замовити можна тут

Виділений сервер — це такий вид хостингу, у якому одному проекту виділяється цілий сервер. Тобто власник/адміністратор сайту має доступ до програмного та апаратного забезпечення, може змінювати та налаштовувати функціонал, а у разі нестачі ресурсів сервера — докупити обладнання та розширити можливості. Виділений хостинг використовують для банківських сайтів, ігрових серверів, великих інтернет-магазинів, для майданчиків, що потребують багато місця та можливостей.

Хмарний – це такий вид хостингу, в якому провайдер ділить обсяг ресурсів одного сайту на шматочки та зберігає їх на різних серверах. Тобто один інтернет-майданчик може бути частково розташований відразу в кількох місцях. Це допомагає провайдеру рівномірно розподілити навантаження на обладнання та знизити ризик перевантаження сервера, а творець сайту при необхідності має можливість змінювати обсяг ресурсів. Хмарний вигляд зберігання підходить для сайтів із непостійним числом відвідувачів або майданчиків, яким бракує обсягів віртуального сервера.

Тепер Ви знаєте основні види хостингів та їх особливості, тому який хостинг кращий саме для Ваших цілей вирішуйте самі! А ми зробимо все можливе, щоб Ваші очікування стали реальністю!

Про автора

Andrii Kostashchuk

Андрій має досвід програмування різними мовами під різні платформи та системи. Більше 8 років присвятив сфері Інтернет, працюючи з різними CMS, такими як: Opencart, Drupal, Joomla, і звичайно ж найпопулярнішою в наші дні системою керування контентом WordPress.

Переглянути всі статті