LiteSpeed — це програмне забезпечення веб-сервера, яке пропонує більше, ніж Apache. Він має функції кешування, ведення журналу та високої продуктивності. LiteSpeed — найкращий варіант для невеликих веб-сайтів або тих, хто шукає щось відмінне від стандартного серверного програмного забезпечення Apache.

На відміну від Apache, LiteSpeed є пропрієтарним програмним забезпеченням і не є безкоштовним. В обмін на цю підвищену вартість LiteSpeed пропонує більш високу продуктивність та нові функції, ніж аналогічне програмне забезпечення веб-сервера.

Веб-сервер LiteSpeed

LiteSpeed був спочатку розроблений LiteSpeed Technologies у липні 2003 року. З того часу він став одним із найпопулярніших веб-серверів, оскільки може витримувати великі навантаження та високий трафік. Він також використовується для розміщення веб-сайтів великих компаній, державних установ та університетів.

Популярність LiteSpeed призвела до його широкого використання у багатьох різних галузях, таких як фінанси, видавнича справа, освіта, ІТ, роздрібна торгівля та навіть охорона здоров’я.

Програмне забезпечення було розроблено для підвищення продуктивності веб-сервера без необхідності відповідного збільшення потужності обладнання або інфраструктури. Один з ключових способів, якими LiteSpeed робить це, – це LSCache, модуль кешування, що підключається, який LiteSpeed використовує для управління кешем.

LSCache

Щоб отримати максимальну продуктивність від вашого програмного забезпечення веб-сервера, необхідне гарне рішення для кешування. З LiteSpeed ви можете використовувати LSCache для управління кешем сервера та забезпечення швидкого та правильного завантаження ваших сайтів. LSCache має широкі можливості налаштування і може використовуватися для збільшення швидкості сайтів WordPress, Joomla! сайти та багато іншого. Оскільки LSCache вбудований в LiteSpeed, вам не потрібно турбуватися про встановлення стороннього кешування.

HTTP/3

Більшість веб-сайтів, що використовуються сьогодні, в даний час використовують комбінацію HTTP/1.1 і HTTP/2 . Ці протоколи передачі гіпертексту відповідають за передачу інформації по комп’ютерних мережах та становлять основу того, що ми називаємо «інтернетом». З розвитком технологій ці протоколи регулярно оновлюються.

Нова версія HTTP, що готується, — HTTP/3. Ця технологія сьогодні широко не використовується, частково через те, що багато типів програмного забезпечення веб-сервера несумісні з HTTP/3, а багато веб-браузерів нині не підтримують трафік HTTP/3. LiteSpeed підтримує трафік HTTP/3, що робить його одним із небагатьох програмних рішень для веб-серверів, здатних це робити. Таким чином, LiteSpeed ідеально підходить для користувачів, які бажають скористатися перевагами останньої версії HTTP.

Зрозуміло, що LiteSpeed пропонує унікальні переваги, які допомагають компенсувати витрати, пов’язані з пропрієтарним програмним забезпеченням.

Про автора

Andrii Kostashchuk

Андрій має досвід програмування різними мовами під різні платформи та системи. Більше 8 років присвятив сфері Інтернет, працюючи з різними CMS, такими як: Opencart, Drupal, Joomla, і звичайно ж найпопулярнішою в наші дні системою керування контентом WordPress.

Переглянути всі статті