Після придбання та встановлення SSL-сертифіката ви повинні автоматично перенаправляти відвідувачів на захищену версію вашого сайту ( https:// ).

Це гарантує, що дані, які відправляються на ваш сайт і з нього, надійно зашифровані. Крім того, за даними Google, HTTPS тепер є сигналом ранжування серед деяких інших факторів.

Що таке HTTPS, і чому ви повинні його використовувати?

HTTPS, що відображається у вигляді значка замка в рядку веб-браузера, вказує на використання протоколу SSL для передавання даних між веб-сервером і веб-сайтом. Будь-який веб-сайт, особливо той, який вимагає введення облікових даних і конфіденційних даних, має використовувати HTTPS.

Як працює перенаправлення HTTPS?

Припустимо, ви щойно встановили SSL на свій сайт, чи то за допомогою нашої програми встановлення Let’s Encrypt в один клік, чи то придбаної через ваш клієнтський кабінет.

Функція примусового HTTPS-перенаправлення в cPanel дає вам змогу автоматично перенаправляти відвідувачів на захищену версію вашого сайту.

Як примусово перенаправити HTTP на HTTPS у cPanel?

  1. Увійдіть у cPanel.
cPanel-Domains-hostkoss

2. Увійшовши в панель керування cPanel, прокрутіть униз до розділу “Домени” і натисніть на значок “Домени“.

Потім з’явиться інтерфейс доменів, де ви побачите список усіх доменів на вашому обліковому записі cPanel. Ви побачите колонку “Force HTTPS Redirect“.

cPanel-Domains-Forced-redirection-to-HTTPS-Actions

3. Знайдіть домен, який ви хочете переспрямувати на HTTPS, і встановіть відповідний параметр примусового HTTPS-переспрямування в положення on, як у нашому прикладі:

Ви можете перемкнути кілька доменів, щоб увімкнути або вимкнути примусове перенаправлення HTTPS за допомогою опції у верхній частині таблиці. Встановіть прапорець для кожного домену та виберіть, чи хочете ви ввімкнути або вимкнути їх усі.

4. Тепер давайте повернемося і зайдемо на ваш сайт. Зверніть увагу, як він перенаправляє нас на захищену версію, і ми бачимо символ захищеного замка в рядку розташування.

Як вручну перенаправити HTTP-запити на HTTPS за допомогою .htaccess

Однак якщо з якоїсь причини ваш сайт не працює після того, як ви ввімкнули примусове перенаправлення в cPanel, спробуйте зробити це через файл .htaccess.

1. Відредагуйте/створіть файл .htaccess у папці, з якої обслуговується ваш сайт (зазвичай public_html). Ви можете легко відредагувати файл .htaccess за допомогою FTP-клієнта або через онлайн менеджер файлів у cPanel.

cPanel-Domains-htaccess

2. Додайте такий код у файл .htaccess:

  • RewriteEngine On
  • RewriteCond %{HTTPS}  !=on
  • RewriteRule ^/?(.*) https://%{SERVER_NAME}/$1 [R,L]

4. Збережіть файл і перевірте результати у своєму веб-браузері, спробувавши зайти на свій сайт, використовуючи стандартний HTTP, а не HTTPS.

Якщо все працює правильно, ви повинні бути автоматично перенаправлені на https.

Зверніть увагу: Якщо у вас не встановлено SSL-сертифікат, це може призвести до помилок. Будь ласка, переконайтеся, що у вас встановлений і працює SSL-сертифікат, перш ніж приступати до цієї процедури.

Читайте також:

Запитання, що часто ставляться

Чи потрібне перенаправлення HTTPS для всіх сайтів?

Перенаправлення HTTPS настійно рекомендується для всіх сайтів, особливо для тих, які працюють з конфіденційною інформацією, такою як облікові дані для входу в систему або платіжні реквізити. Це підвищує безпеку і покращує SEO-показники.

Які потенційні недоліки перенаправлення HTTPS?

Хоча перенаправлення HTTPS дає безліч переваг, іноді воно може викликати проблеми сумісності зі старими веб-браузерами або застарілими плагінами. Після впровадження HTTPS-перенаправлення необхідно ретельно протестувати свій сайт, щоб переконатися в його сумісності.

Чи можу я самостійно впровадити HTTPS-переадресацію або мені потрібна допомога?

Хоча технічно підковані користувачі можуть самостійно впровадити HTTPS-перенаправлення, рекомендується звернутися по допомогу до професіоналів у сфері веб-розробки, особливо для складних веб-сайтів або платформ електронної комерції.

Скільки часу потрібно для того, щоб перенаправлення HTTPS набуло чинності?

Перенаправлення HTTPS зазвичай набуває чинності відразу після налаштування. Однак пошуковим системам може знадобитися деякий час, щоб розпізнати зміни і відповідним чином оновити свої індекси.

Чи впливає перенаправлення HTTPS на продуктивність сайту?

У більшості випадків перенаправлення HTTPS має мінімальний вплив на продуктивність сайту. Однак погано оптимізовані конфігурації HTTPS або проблеми зі змішаним контентом можуть призвести до уповільнення завантаження сторінок.

Чи сумісне перенаправлення HTTPS з усіма хостинг-провайдерами?

Перенаправлення HTTPS підтримується більшістю сучасних хостинг-провайдерів, включно з хостинг-платформами на базі cPanel. Однак необхідно перевірити сумісність і переконатися, що ваш хостинг-план включає підтримку SSL-сертифікатів.

Про автора

Andrii Kostashchuk

Андрій має досвід програмування різними мовами під різні платформи та системи. Більше 8 років присвятив сфері Інтернет, працюючи з різними CMS, такими як: Opencart, Drupal, Joomla, і звичайно ж найпопулярнішою в наші дні системою керування контентом WordPress.

Переглянути всі статті