Після придбання та встановлення SSL-сертифіката ви повинні автоматично перенаправляти відвідувачів на захищену версію вашого сайту ( https:// ).

Це гарантує, що дані, які відправляються на ваш сайт і з нього, надійно зашифровані. Крім того, за даними Google, HTTPS тепер є сигналом ранжування серед деяких інших факторів.

Що таке HTTPS, і чому ви повинні його використовувати?

HTTPS, що відображається у вигляді значка замка в рядку веб-браузера, вказує на використання протоколу SSL для передавання даних між веб-сервером і веб-сайтом. Будь-який веб-сайт, особливо той, який вимагає введення облікових даних і конфіденційних даних, має використовувати HTTPS.

Як працює перенаправлення HTTPS?

Припустимо, ви щойно встановили SSL на свій сайт, чи то за допомогою нашої програми встановлення Let’s Encrypt в один клік, чи то придбаної через ваш клієнтський кабінет.

Функція примусового HTTPS-перенаправлення в cPanel дає вам змогу автоматично перенаправляти відвідувачів на захищену версію вашого сайту.

Як примусово перенаправити HTTP на HTTPS у cPanel?

  1. Увійдіть у cPanel.
cPanel-Domains-hostkoss

2. Увійшовши в панель керування cPanel, прокрутіть униз до розділу “Домени” і натисніть на значок “Домени“.

Потім з’явиться інтерфейс доменів, де ви побачите список усіх доменів на вашому обліковому записі cPanel. Ви побачите колонку “Force HTTPS Redirect“.

cPanel-Domains-Forced-redirection-to-HTTPS-Actions

3. Знайдіть домен, який ви хочете переспрямувати на HTTPS, і встановіть відповідний параметр примусового HTTPS-переспрямування в положення on, як у нашому прикладі:

Ви можете перемкнути кілька доменів, щоб увімкнути або вимкнути примусове перенаправлення HTTPS за допомогою опції у верхній частині таблиці. Встановіть прапорець для кожного домену та виберіть, чи хочете ви ввімкнути або вимкнути їх усі.

4. Тепер давайте повернемося і зайдемо на ваш сайт. Зверніть увагу, як він перенаправляє нас на захищену версію, і ми бачимо символ захищеного замка в рядку розташування.

Як вручну перенаправити HTTP-запити на HTTPS за допомогою .htaccess

Однак якщо з якоїсь причини ваш сайт не працює після того, як ви ввімкнули примусове перенаправлення в cPanel, спробуйте зробити це через файл .htaccess.

1. Відредагуйте/створіть файл .htaccess у папці, з якої обслуговується ваш сайт (зазвичай public_html). Ви можете легко відредагувати файл .htaccess за допомогою FTP-клієнта або через онлайн менеджер файлів у cPanel.

cPanel-Domains-htaccess

2. Додайте такий код у файл .htaccess:

  • RewriteEngine On
  • RewriteCond %{HTTPS}  !=on
  • RewriteRule ^/?(.*) https://%{SERVER_NAME}/$1 [R,L]

4. Збережіть файл і перевірте результати у своєму веб-браузері, спробувавши зайти на свій сайт, використовуючи стандартний HTTP, а не HTTPS.

Якщо все працює правильно, ви повинні бути автоматично перенаправлені на https.

Зверніть увагу: Якщо у вас не встановлено SSL-сертифікат, це може призвести до помилок. Будь ласка, переконайтеся, що у вас встановлений і працює SSL-сертифікат, перш ніж приступати до цієї процедури.

Про автора

Andrii Kostashchuk

Андрій має досвід програмування різними мовами під різні платформи та системи. Більше 8 років присвятив сфері Інтернет, працюючи з різними CMS, такими як: Opencart, Drupal, Joomla, і звичайно ж найпопулярнішою в наші дні системою керування контентом WordPress.

Переглянути всі статті