В умовах сучасного цифрового ландшафту захист веб-сайту за допомогою протоколу HTTPS має вирішальне значення для захисту конфіденційних даних і створення довіри у відвідувачів. Якщо у вас є сайт OpenCart, ось покрокова інструкція з налаштування HTTPS OpenCart і забезпечення безпечної роботи з сайтом для ваших клієнтів.

Крок 1: Отримання SSL-сертифіката

Для ввімкнення HTTPS необхідний сертифікат SSL (Secure Socket Layer). SSL-сертифікат можна отримати в довіреному центрі сертифікації або у хостинг-провайдера. Існують різні типи SSL-сертифікатів, тому виберіть той, який відповідає потребам вашого сайту.

Крок 2: Встановлення SSL-сертифіката

Отримавши SSL-сертифікат, необхідно встановити його на свій сервер. Зверніться до свого хостинг-провайдера за інструкціями щодо встановлення сертифіката. Можливо, у нього є служба підтримки, яка допоможе вам у процесі встановлення.

Читайте в статті: Як встановити Let’s Encrypt SSL у cPanel

Крок 3: Оновлення конфігураційних файлів OpenCart

Для того щоб OpenCart використовував HTTPS, необхідно оновити конфігураційні файли.

OpenCart.config

Зайдіть у каталог встановлення OpenCart і знайдіть у кореневій папці файл config.php. Відкрийте файл і знайдіть у ньому такі рядки:

define('HTTP_SERVER', 'http://yourdomain.com/');
define('HTTPS_SERVER', 'http://yourdomain.com/');

Замініть URL (yourdomain.com) на свою власну адресу і напишіть HTTPS:

Збережіть зміни та перейдіть до наступного кроку.

Крок 4: Увімкніть SSL в панелі адміністратора OpenCart

Увійдіть у панель адміністратора OpenCart, використовуючи свої облікові дані. Увійшовши в систему, перейдіть у розділ Система – Налаштування. Натисніть на значок редагування поруч із назвою магазину.

На вкладці Загальні знайдіть розділ “Сервер“. Встановіть для параметра “Використовувати SSL” значення “Так” і збережіть налаштування. Таким чином, панель адміністратора використовуватиме протокол HTTPS для безпечного обміну даними.

Крок 5: Впровадження HTTPS-переадресації

Перенаправлення всіх HTTP-запитів на HTTPS дуже важливе для забезпечення безпеки перегляду веб-сторінок. Для цього необхідно змінити файл .htaccess, розташований у кореневому каталозі OpenCart.

Відкрийте файл .htaccess і додайте такий код на початок, трохи нижче рядка RewriteEngine On:

RewriteCond %{HTTPS} off
RewriteRule ^(.*)$ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

Збережіть файл і протестуйте свій сайт. Тепер усі HTTP-запити повинні автоматично перенаправлятися на HTTPS.

Читайте також: Як використовувати перенаправлення HTTPS в cPanel

Крок 6: Перевірка встановлення SSL

Після налаштування HTTPS дуже важливо переконатися, що SSL-сертифікат встановлено правильно. Щоб переконатися в тому, що ваш сайт захищений належним чином, використовуйте онлайнові засоби перевірки SSL. Ці інструменти перевірять конфігурацію SSL і нададуть детальну інформацію про сертифікат.

Вітаємо! Ви успішно налаштували HTTPS на своєму сайті OpenCart. Тепер ваші клієнти можуть безпечно і впевнено переглядати ваш сайт. Не забувайте регулярно оновлювати і продовжувати SSL-сертифікат для підтримки високого рівня безпеки.

Якщо в процесі роботи у вас виникнуть будь-які труднощі або питання, не соромтеся звертатися в службу підтримки OpenCart або до хостинг-провайдера. Вони зможуть надати додаткову допомогу і забезпечити плавний перехід на HTTPS.

Про автора

Andrii Kostashchuk

Андрій має досвід програмування різними мовами під різні платформи та системи. Більше 8 років присвятив сфері Інтернет, працюючи з різними CMS, такими як: Opencart, Drupal, Joomla, і звичайно ж найпопулярнішою в наші дні системою керування контентом WordPress.

Переглянути всі статті