Що таке дамп бази даних MySQL?

Дамп бази даних MySQL – це копія даних у базі даних MySQL. Його можна використовувати для відтворення тієї ж бази даних на іншому комп’ютері чи сервері.

Є багато причин, через які вам необхідно створити дамп бази даних MySQL. Можливо, ви захочете перемістити свої бази даних з одного сервера на інший або ви можете захотіти перенести свої бази даних між різними середовищами, такими як сервери розробки та виробництва, або ви можете захотіти зробити резервні копії своїх баз даних.

Як зробити дамп бази даних у phpMyAdmin

Першим кроком у створенні дампи бази даних є пошук бази даних, яку ви хочете створити. Ви можете зробити це, прокручуючи бічну панель зліва.

Прокрутіть вниз, щоб знайти потрібну базу даних та виберіть її. Після того, як ви вибрали потрібну базу даних, поверніться на головну сторінку та натисніть “Експорт“.

hostkoss-blog-dump-MySQL-database-phpMyAdmin-hostkoss.com

Щоб експортувати дані, вам потрібний тип файлу, який підтримує phpMyAdmin. Найбільш поширеними типами файлів є .sql та .sqlite.

Виберіть будь-який з них, а потім натисніть «Перейти».

Тепер phpMyAdmin запропонує вказати місце, де він повинен зберегти файл, а також ім’я для нього. Вкажіть ці дані і знову натисніть “Перейти“, перш ніж натиснути “Так“, щоб підтвердити, що ви хочете, щоб phpMyAdmin продовжив експорт ваших даних із цієї бази даних.

Як відновити базу даних MySQL з дампа

Якщо ви хочете відновити базу даних MySQL з дампа, то спочатку виберіть потрібну базу даних в бічній панелі phpMyAdmin і перейдіть на вкладку «Імпорт» у верхньому меню.

hostkoss-blog-dump-MySQL-database-phpMyAdmin-Import-hostkoss.com

Ви побачите довгий список параметрів імпорту. Виберіть «Файл дампа» та натисніть «Вибрати файл». Виберіть файл дампа та натисніть «Завантажити». Ви зможете побачити, що він був успішно завантажений. Тепер все, що вам потрібно зробити, це вибрати цільову базу даних та натиснути «Перейти» і все. Читайте також: Що таке лог-файли

Про автора

Andrii Kostashchuk

Андрій має досвід програмування різними мовами під різні платформи та системи. Більше 8 років присвятив сфері Інтернет, працюючи з різними CMS, такими як: Opencart, Drupal, Joomla, і звичайно ж найпопулярнішою в наші дні системою керування контентом WordPress.

Переглянути всі статті