Гарантована пам’ять та SWAP – два найбільш важливі параметри, що впливають на продуктивність системи Linux.

Гарантована пам’ять – це обсяг пам’яті, який буде виділено віртуальній машині і не залежить від доступної пам’яті на вузлі.

Процес гарантованої пам’яті працює шляхом додавання до системи апаратного шару, який називається концентратором контролера пам’яті. Це обладнання забезпечує буфер для системи, де вона може зберігати дані та витягувати їх за потреби. Цей буфер не є енергозалежним, що означає, що він не втратить дані у разі відключення живлення або у разі збою в подачі живлення.

SWAP – це ще один тип віртуальної пам’яті, який використовується, коли недостатньо оперативної пам’яті для зберігання всіх даних.

Операційна система використовує SWAP для зберігання менш активних програм. Ці програми автоматично переміщуються на жорсткий диск, коли вони не використовуються. Це робиться для того, щоб звільнити місце в пам’яті для запущеного в даний момент програми.

Менш активними програмами можуть бути все, що не вимагає негайної уваги, наприклад, текстовий процесор або електронна таблиця.

Про автора

Andrii Kostashchuk

Андрій має досвід програмування різними мовами під різні платформи та системи. Більше 8 років присвятив сфері Інтернет, працюючи з різними CMS, такими як: Opencart, Drupal, Joomla, і звичайно ж найпопулярнішою в наші дні системою керування контентом WordPress.

Переглянути всі статті