Certifikát SSL je digitální certifikát, který šifruje citlivá data odesílaná přes internet. Umožňuje šifrovat spojení mezi vámi a webovou stránkou, takže nikdo nemůže odposlouchávat vaše informace.

Šifrování se provádí pomocí kryptografie s veřejným klíčem, což je algoritmus, který používá dva klíče: veřejný a soukromý. Veřejný klíč data zašifruje a soukromý klíč data dešifruje. Pokud například chcete někomu poslat e-mail, musíte jej zašifrovat jeho veřejným klíčem, aby jej mohl dešifrovat pouze on svým soukromým klíčem. Přečtěte si také: Co je to doména webové stránky?

Proč se používá protokol SSL?

SSL je bezpečnostní protokol, který znamená Secure Sockets Layer. Zajišťuje, že informace přenášené mezi dvěma zařízeními jsou zašifrované a nikdo jiný než odesílatel a příjemce k nim nemá přístup.

To znamená, že pokud procházíte webové stránky přes protokol SSL, vaše informace jsou chráněny před hackery. Všechny webové stránky by měly používat protokol SSL, aby ochránily své zákazníky a vlastní data. Zakupte si certifikát SSL pro své webové stránky

Jaké jsou typy certifikátů SSL?

Certifikáty SSL se používají k šifrování přenosů mezi prohlížečem uživatele a webovou stránkou.

Existují tři typy certifikátů SSL: ověření domény (DV), ověření organizace (OV) a rozšířené ověření.

Ověření domény je zdarma, ale neposkytuje vysokou úroveň ověření. Ověření organizace je dražší, ale poskytuje vysokou úroveň ověření. Protokol SSL s rozšířeným ověřením je nejdražší, ale poskytuje další úroveň ověření, díky které mohou uživatelé věřit, že web je legitimní a důvěryhodný.

Certifikát SSL se zeleným řádkem je typ certifikátu SSL, který můžete získat k zabezpečení svých webových stránek. Nazývá se certifikát s rozšířeným ověřením (EV).

Certifikáty SSL Green Line jsou vydávány na principu vydávání takových certifikátů, které mohou být obdobou ověřených certifikátů. Proces vydávání certifikátu SSL Green Line zahrnuje ověření právního statusu společnosti a jejího doménového jména a také ověření údajů v databázi WHOIS společnosti. Tento proces trvá přibližně dva týdny.

Jak certifikát SSL ovlivňuje hodnocení vašich webových stránek

Certifikát SSL je důležitou součástí webových stránek. Zajišťuje, že informace na webových stránkách jsou šifrované a bezpečné. To má pozitivní vliv na výsledky vyhledávání Google.

Přečtěte si také:

Společnost Google oznámila, že ve výsledcích vyhledávání zvýhodní webové stránky s certifikáty SSL. Webové stránky bez certifikátu SSL mohou být algoritmem Google penalizovány, což znamená, že nemusí být hodnoceny tak vysoko jako webové stránky s certifikátem SSL. Koupit certifikát SSL pro své webové stránky

Otázky a odpovědi

Jsou certifikáty SSL vyžadovány pro všechny webové stránky?

SSL certifikáty sice nejsou povinné pro všechny webové stránky, ale jsou velmi doporučovány, zejména pro ty, které zpracovávají citlivé informace nebo provádějí online transakce.

Mohu přejít z HTTP na HTTPS, aniž by to mělo vliv na SEO mých webových stránek?

Ano, přechod na HTTPS má obvykle pozitivní vliv na SEO, ale je důležité dodržovat osvědčené postupy a zavést správné přesměrování, aby se předešlo negativním důsledkům.

Jak dlouho trvá instalace certifikátu SSL?

Proces instalace závisí na faktorech, jako je typ certifikátu a poskytovatel hostingu. Může trvat od několika minut až po několik hodin.

Vyprší platnost certifikátů SSL?

Ano, platnost certifikátů SSL vyprší a je třeba je pravidelně obnovovat, aby byla zajištěna bezpečnost a funkčnost.

Mohu použít certifikát SSL podepsaný vlastním podpisem?

Certifikáty podepsané vlastní certifikační autoritou sice poskytují šifrování, ale postrádají ověření, které poskytují důvěryhodné certifikáty podepsané certifikační autoritou, což může vést k bezpečnostním varováním pro uživatele.

O autorovi

Andrii Kostashchuk

Andrii má zkušenosti s programováním v různých jazycích pro různé platformy a systémy. Více než osm let se pohybuje v oblasti internetu a pracuje s různými CMS, jako jsou např: Opencart, Drupal, Joomla a samozřejmě s nejoblíbenějším systémem pro správu obsahu WordPress.

Zobrazit všechny články