SSL sertifikatas – tai skaitmeninis sertifikatas, kuriuo šifruojami internetu siunčiami neskelbtini duomenys. Jis leidžia užšifruoti ryšį tarp jūsų ir svetainės, kad niekas negalėtų pasiklausyti jūsų informacijos.

Šifravimas valdomas naudojant viešojo rakto kriptografiją, t. y. algoritmą, kuriame naudojami du raktai: viešasis raktas ir privatusis raktas. Viešuoju raktu užšifruojami duomenys, o privačiuoju raktu duomenys iššifruojami. Pavyzdžiui, jei norite kam nors išsiųsti el. laišką, turite jį užšifruoti jo viešuoju raktu, kad tik jis galėtų jį iššifruoti savo privačiuoju raktu. Taip pat skaitykite: Kas yra svetainės domenas?

Kodėl naudojamas SSL?

SSL yra saugumo protokolas, kuris reiškia ” Secure Sockets Layer” ( saugių lizdų sluoksnis). Juo užtikrinama, kad informacija, perduodama tarp dviejų įrenginių, būtų užšifruota ir jos negalėtų pasiekti niekas kitas, išskyrus siuntėją ir gavėją.

Tai reiškia, kad jei naršysite svetainėje naudodami SSL, jūsų informacija bus apsaugota nuo įsilaužėlių. Visos svetainės turėtų naudoti SSL, kad apsaugotų savo klientus ir savo duomenis. Įsigykite SSL sertifikatą savo svetainei

Kokių tipų yra SSL sertifikatai?

SSL sertifikatai naudojami srautui tarp naudotojo naršyklės ir svetainės šifruoti.

Yra trys SSL sertifikatų tipai: domeno patvirtinimo (DV), organizacijos patvirtinimo (OV) ir išplėstinio patvirtinimo.

Domeno tikrinimas yra nemokamas, tačiau jis neužtikrina aukšto lygio patikros. Organizacijos patikra yra brangesnė, tačiau užtikrina aukšto lygio patvirtinimą. SSL su išplėstiniu patvirtinimu yra brangiausias, tačiau jis suteikia papildomą tikrinimo lygį, kad naudotojai galėtų pasitikėti, jog svetainė yra teisėta ir patikima.

Žaliosios linijos SSL sertifikatas – tai SSL sertifikato tipas, kurį galite gauti savo svetainei apsaugoti. Jis vadinamas išplėstinio patvirtinimo (EV) sertifikatu.

Žaliosios linijos SSL sertifikatai išduodami pagal tokių sertifikatų išdavimo principą, kuris gali būti analogiškas patikrintiems sertifikatams. Žaliosios linijos SSL sertifikato išdavimo procesas apima įmonės ir jos domeno vardo teisinio statuso patikrinimą, taip pat įmonės WHOIS duomenų bazės duomenų patikrinimą. Šis procesas trunka apie dvi savaites.

Kaip SSL sertifikatas veikia jūsų svetainės reitingą

SSL sertifikatas yra svarbi svetainės dalis. Juo užtikrinama, kad svetainėje pateikiama informacija yra užšifruota ir saugi. Tai daro teigiamą poveikį “Google” paieškos rezultatams.

Taip pat skaitykite:

“Google” paskelbė, kad SSL sertifikatus turinčioms svetainėms suteiks pranašumą paieškos rezultatuose. Dėl SSL sertifikatų neturinčių svetainių “Google” algoritmas gali būti nubaustas, o tai reiškia, kad jos gali užimti ne tokias aukštas pozicijas kaip SSL sertifikatus turinčios svetainės. Įsigykite SSL sertifikatą savo svetainei

Klausimai ir atsakymai

Ar visoms svetainėms reikalingi SSL sertifikatai?

Nors SSL sertifikatai nėra privalomi visoms interneto svetainėms, jie labai rekomenduojami, ypač toms, kuriose tvarkoma konfidenciali informacija arba atliekami internetiniai sandoriai.

Ar galiu pereiti nuo HTTP prie HTTPS nepaveikdamas savo svetainės SEO?

Taip, perėjimas prie HTTPS paprastai turi teigiamą poveikį SEO, tačiau, norint išvengti neigiamų pasekmių, svarbu laikytis geriausios praktikos ir įdiegti tinkamus nukreipimus.

Kiek laiko užtrunka įdiegti SSL sertifikatą?

Diegimo procesas priklauso nuo tokių veiksnių kaip sertifikato tipas ir prieglobos paslaugų teikėjas. Jis gali užtrukti nuo kelių minučių iki kelių valandų.

Ar SSL sertifikatų galiojimas baigiasi?

Taip, SSL sertifikatai turi galiojimo terminą ir turi būti periodiškai atnaujinami, kad būtų užtikrintas saugumas ir funkcionalumas.

Ar galiu naudoti paties pasirašytą SSL sertifikatą?

Savarankiškai pasirašyti sertifikatai užtikrina šifravimą, tačiau juose nėra autentiškumo patvirtinimo, kurį užtikrina patikimi CA pasirašyti sertifikatai, todėl naudotojams gali būti pateikiami saugumo įspėjimai.

Apie autorių

Andrii Kostashchuk

Andrii turi programavimo įvairiomis kalbomis įvairioms platformoms ir sistemoms patirties. Daugiau nei 8 metus jis dirbo interneto srityje, dirbo su įvairiomis TVS, pvz: "Opencart", "Drupal", "Joomla" ir, žinoma, populiariausia turinio valdymo sistema "WordPress".

Peržiūrėti visus straipsnius