SSL sertifikāts ir digitālais sertifikāts, kas šifrē sensitīvus datus, kuri tiek nosūtīti internetā. Tas ļauj šifrēt savienojumu starp jums un vietni, lai neviens nevarētu noklausīties jūsu informāciju.

Šifrēšanu pārvalda ar publiskās atslēgas kriptogrāfiju, kas ir algoritms, kurā izmanto divas atslēgas: publisko atslēgu un privāto atslēgu. Publiskā atslēga šifrē datus, bet privātā atslēga datus atšifrē. Piemēram, ja vēlaties kādam nosūtīt e-pastu, tas ir jāšifrē ar viņa publisko atslēgu, lai tikai viņš to varētu atšifrēt ar privāto atslēgu. Lasiet arī: Kas ir tīmekļa vietnes domēns?

Kāpēc tiek izmantots SSL?

SSL ir drošības protokols, kas apzīmē Secure Sockets Layer. Tas nodrošina, ka informācija, kas tiek pārraidīta starp divām ierīcēm, ir šifrēta un tai nevar piekļūt neviens cits, izņemot sūtītāju un saņēmēju.

Tas nozīmē, ka, pārlūkojot vietni, izmantojot SSL, jūsu informācija būs aizsargāta pret hakeriem. Visām vietnēm būtu jāizmanto SSL, lai aizsargātu savus klientus un savus datus. Iegādājieties SSL sertifikātu savai vietnei

Kādi ir SSL sertifikātu veidi?

SSL sertifikāti tiek izmantoti, lai šifrētu datplūsmu starp lietotāja pārlūkprogrammu un vietni.

Ir trīs SSL sertifikātu veidi: domēna validācija (DV), organizācijas validācija (OV) un paplašinātā validācija.

Domēna verifikācija ir bezmaksas, taču tā nenodrošina augsta līmeņa verifikāciju. Organizācijas verifikācija ir dārgāka, bet nodrošina augsta līmeņa validāciju. SSL ar paplašinātu validāciju ir visdārgākais, taču tas nodrošina papildu verifikācijas līmeni, lai lietotāji varētu uzticēties, ka vietne ir likumīga un uzticama.

Zaļās līnijas SSL sertifikāts ir SSL sertifikāta veids, ko varat saņemt, lai aizsargātu savu vietni. To sauc par paplašinātas validācijas (EV) sertifikātu.

Zaļās līnijas SSL sertifikāti tiek izsniegti pēc šādu sertifikātu izsniegšanas principa, kas var būt analogs pārbaudītiem sertifikātiem. Zaļās līnijas SSL sertifikāta izsniegšanas process ietver uzņēmuma juridiskā statusa un tā domēna vārda pārbaudi, kā arī uzņēmuma WHOIS datubāzē esošo datu pārbaudi. Šis process ilgst aptuveni divas nedēļas.

Kā SSL sertifikāts ietekmē jūsu vietnes klasifikāciju

SSL sertifikāts ir svarīga tīmekļa vietnes sastāvdaļa. Tas nodrošina, ka informācija tīmekļa vietnē ir šifrēta un droša. Tas pozitīvi ietekmē Google meklēšanas rezultātus.

Lasiet arī:

Uzņēmums Google ir paziņojis, ka meklēšanas rezultātos tīmekļa vietnēm ar SSL sertifikātiem tiks piešķirt as priekšrocības. Tīmekļa vietnes bez SSL sertifikātiem Google algoritms var sodīt, un tas nozīmē, ka tās var netikt ierindotas tikpat augstu kā tīmekļa vietnes ar SSL sertifikātu. Iegādājieties SSL sertifikātu savai vietnei

Jautājumi un atbildes

Vai SSL sertifikāti ir nepieciešami visām vietnēm?

Lai gan SSL sertifikāti nav obligāti visām tīmekļa vietnēm, tie ir ļoti ieteicami, jo īpaši tām, kurās apstrādā sensitīvu informāciju vai veic tiešsaistes darījumus.

Vai es varu pāriet no HTTP uz HTTPS, neietekmējot savas vietnes SEO?

Jā, pāreja uz HTTPS parasti pozitīvi ietekmē SEO, taču, lai izvairītos no negatīvām sekām, ir svarīgi ievērot labāko praksi un ieviest pareizos novirzīšanas veidus.

Cik ilgā laikā ir jāinstalē SSL sertifikāts?

Uzstādīšanas process ir atkarīgs no tādiem faktoriem kā sertifikāta veids un hostinga pakalpojumu sniedzējs. Tas var aizņemt no dažām minūtēm līdz vairākām stundām.

Vai SSL sertifikātu derīguma termiņš beidzas?

Jā, SSL sertifikātiem ir noteikts derīguma termiņš, un tie ir periodiski jāatjauno, lai nodrošinātu drošību un funkcionalitāti.

Vai es varu izmantot pašparakstītu SSL sertifikātu?

Lai gan pašparakstīti sertifikāti nodrošina šifrēšanu, tiem trūkst autentifikācijas, ko nodrošina uzticami CA parakstīti sertifikāti, tāpēc lietotāji var saņemt drošības brīdinājumus.

About the Author

Andrii Kostashchuk

Andrijam ir pieredze programmēšanā dažādās valodās dažādām platformām un sistēmām. Viņš vairāk nekā 8 gadus ir pavadījis interneta jomā, strādājot ar dažādām CMS, piemēram,: Opencart, Drupal, Joomla un, protams, ar populārāko satura pārvaldības sistēmu WordPress.

View All Articles