SSL-sertifikaat on digitaalne sertifikaat, mis krüpteerib Internetis saadetavad tundlikud andmed. See võimaldab krüpteerida teie ja veebisaidi vahelise ühenduse, nii et keegi ei saa teie teavet pealt kuulata.

Krüpteerimine toimub avaliku võtme krüptograafia abil, mis on algoritm, mis kasutab kahte võtit: avalikku ja privaatset võtit. Avalik võti krüpteerib andmed ja privaatvõti dekrüpteerib andmed. Näiteks kui soovite saata kellelegi e-kirja, peate selle krüpteerima tema avaliku võtmega, nii et ainult tema saab selle oma isikliku võtmega dekrüpteerida. Loe ka: Mis on veebisaidi domeen?

Miks kasutatakse SSL-i?

SSL on turvaprotokoll, mis tähendab Secure Sockets Layer. See tagab, et kahe seadme vahel edastatav teave on krüpteeritud ja sellele ei pääse ligi keegi muu kui saatja ja vastuvõtja.

See tähendab, et kui sirvite veebisaiti SSL-i kaudu, on teie andmed häkkerite eest kaitstud. Kõik veebisaidid peaksid kasutama SSL-i, et kaitsta oma kliente ja oma andmeid. Ostke oma veebisaidile SSL-sertifikaat

Milliseid SSL-sertifikaate on olemas?

SSL-sertifikaate kasutatakse kasutaja brauseri ja veebisaidi vahelise liikluse krüpteerimiseks.

On olemas kolme tüüpi SSL-sertifikaate: domeeni valideerimine (DV), organisatsiooni valideerimine (OV) ja laiendatud valideerimine.

Domeeni kontrollimine on tasuta, kuid ei paku kõrgetasemelist kontrolli. Organisatsiooni kontroll on kallim, kuid pakub kõrgetasemelist valideerimist. Laiendatud valideerimisega SSL on kõige kallim, kuid see annab täiendava kontrollitaseme, et kasutajad saaksid usaldada, et sait on legitiimne ja usaldusväärne.

Rohelise rea SSL-sertifikaat on SSL-sertifikaadi tüüp, mida saate oma veebisaidi kaitsmiseks hankida. Seda nimetatakse laiendatud valideerimise (EV) sertifikaadiks.

Green Line SSL-sertifikaate väljastatakse selliste sertifikaatide väljaandmise põhimõttel, mis võivad olla analoogsed kontrollitud sertifikaatidega. Rohelise joone SSL-sertifikaadi väljastamise protsess hõlmab ettevõtte ja selle domeeninime õigusliku staatuse ning ettevõtte WHOIS-andmebaasi andmete kontrollimist. Protsess võtab aega umbes kaks nädalat.

Kuidas mõjutab SSL-sertifikaat teie veebisaidi järjestust

SSL-sertifikaat on veebisaidi oluline osa. See tagab, et veebisaidil olev teave on krüpteeritud ja turvaline. Sellel on positiivne mõju Google’i otsingutulemustele.

Loe ka:

Google on teatanud, et annab SSL-sertifikaatidega veebisaitidele eelise otsingutulemustes. Ilma SSL-sertifikaadita veebisaite võib Google’i algoritm karistada, mis tähendab, et need ei pruugi olla sama kõrgel kohal kui SSL-sertifikaadiga veebisaidid. Ostke oma veebisaidile SSL-sertifikaat

Küsimused ja vastused

Kas SSL-sertifikaadid on kõigi veebisaitide puhul nõutavad?

Kuigi SSL-sertifikaadid ei ole kõikidele veebisaitidele kohustuslikud, on need väga soovitavad, eriti nende puhul, mis käitlevad tundlikku teavet või teevad veebitehinguid.

Kas ma saan HTTP-lt HTTPS-ile üle minna, ilma et see mõjutaks mu veebisaidi SEO-d?

Jah, HTTPSile üleminekul on tavaliselt positiivne mõju SEO-le, kuid negatiivsete tagajärgede vältimiseks on oluline järgida parimaid tavasid ja rakendada õigeid ümbersuunamisi.

Kui kaua võtab SSL-sertifikaadi paigaldamine aega?

Paigaldusprotsess sõltub sellistest teguritest nagu sertifikaadi tüüp ja hostingupakkuja. See võib võtta aega mõnest minutist kuni mitme tunnini.

Kas SSL-sertifikaadid aeguvad?

Jah, SSL-sertifikaatidel on kehtivusaeg ja neid tuleb turvalisuse ja funktsionaalsuse tagamiseks regulaarselt uuendada.

Kas ma saan kasutada isesigneeritud SSL-sertifikaati?

Kuigi isesigneeritud sertifikaadid pakuvad krüpteerimist, puudub neil usaldusväärsete CA-sertifikaatide pakutav autentimine, mis võib põhjustada kasutajatele turvahoiatusi.

About the Author

Andrii Kostashchuk

Andriil on kogemus programmeerimisega erinevates keeltes erinevatele platvormidele ja süsteemidele. Ta on veetnud rohkem kui 8 aastat internetisfääris, töötades erinevate CMS-idega, nagu näiteks: Opencart, Drupal, Joomla ja muidugi kõige populaarsem sisuhaldussüsteem WordPress.

View All Articles