Що таке кешування та як кешує ваш браузер?

Кеш – це область тимчасового зберігання на жорсткому диску комп’ютера. Його можна використовувати для зберігання часто використовуваних даних, таких як веб-сторінки. Кеш-пам’ять також відома як оперативна пам’ять.

Коротше кажучи, коли ви використовуєте браузер для пошуку або перегляду, він зберігає ваші попередні пошуки у своєму кеші. Браузер також може вести облік ваших попередніх пошукових запитів і пізніше відображати їх при відвідуванні URL-адреси, схожої на ту, яку ви відвідували в минулому. Іншими словами, якщо ви вже відвідували стару сторінку з аналогічним змістом, вона відображатиметься якнайшвидше після відвідування іншої сторінки з таким же змістом. Це називається “зворотною сумісністю“, над чим Google працює з 2010 року.

Очистити кеш у браузері та комп’ютері

Очистити кеш вашого браузера можна кількома способами:

  • По-перше, ви можете очистити кеш, натиснувши CTRL+F5 на клавіатурі або натиснувши F5 (або F12 у Mac OS X), а потім вибравши “Очистити кеш“.
  • По-друге, ви можете використовувати іншу програму, наприклад Clear Cache або Clear My Browser.
  • По-третє, можна також очистити кеш за допомогою розширення браузера, такого як «Очистити кеш» для Chrome або «Очистити мій браузер» для Firefox.

Очистити кеш на комп’ютері:

Відкрийте командний рядок на вашому ПК (Пуск -> Всі програми -> Стандартні -> Командний строкі) і виконайте команду:

ipconfig /flushdns

Якщо старий контент, як і раніше, відображається після виконання описаних вище кроків, це пов’язано з тим, що зона DNS вашого домену, в якій зберігався старий контент, все ще жива. DNS-сервер, як і раніше, відповідає на запити з вашого доменного імені.

Цей процес може зайняти до 72 годин, потім кеш очиститься.

Про автора

Andrii Kostashchuk

Андрій має досвід програмування різними мовами під різні платформи та системи. Більше 8 років присвятив сфері Інтернет, працюючи з різними CMS, такими як: Opencart, Drupal, Joomla, і звичайно ж найпопулярнішою в наші дні системою керування контентом WordPress.

Переглянути всі статті