Що таке кешування та як кешує ваш браузер?

Кеш – це область тимчасового зберігання на жорсткому диску комп’ютера. Його можна використовувати для зберігання часто використовуваних даних, таких як веб-сторінки. Кеш-пам’ять також відома як оперативна пам’ять.

Коротше кажучи, коли ви використовуєте браузер для пошуку або перегляду, він зберігає ваші попередні пошуки у своєму кеші. Браузер також може вести облік ваших попередніх пошукових запитів і пізніше відображати їх при відвідуванні URL-адреси, схожої на ту, яку ви відвідували в минулому. Іншими словами, якщо ви вже відвідували стару сторінку з аналогічним змістом, вона відображатиметься якнайшвидше після відвідування іншої сторінки з таким же змістом. Це називається “зворотною сумісністю“, над чим Google працює з 2010 року.

Очистити кеш у браузері та комп’ютері

Очистити кеш вашого браузера можна кількома способами:

  • По-перше, ви можете очистити кеш, натиснувши CTRL+F5 на клавіатурі або натиснувши F5 (або F12 у Mac OS X), а потім вибравши “Очистити кеш“.
  • По-друге, ви можете використовувати іншу програму, наприклад Clear Cache або Clear My Browser.
  • По-третє, можна також очистити кеш за допомогою розширення браузера, такого як «Очистити кеш» для Chrome або «Очистити мій браузер» для Firefox.

Очистити кеш на комп’ютері:

Відкрийте командний рядок на вашому ПК (Пуск -> Всі програми -> Стандартні -> Командний строкі) і виконайте команду:

<strong>ipconfig /flushdns</strong>

Якщо старий контент, як і раніше, відображається після виконання описаних вище кроків, це пов’язано з тим, що зона DNS вашого домену, в якій зберігався старий контент, все ще жива. DNS-сервер, як і раніше, відповідає на запити з вашого доменного імені.

Цей процес може зайняти до 72 годин, потім кеш очиститься.

Читайте також:

Запитання та відповіді про очищення кешу

Як часто слід очищати кеш?

Рекомендується періодично очищати кеш-пам’ять залежно від ваших звичок роботи в Інтернеті. Для звичайних користувачів достатньо очищати кеш раз на місяць, тоді як користувачам із великим навантаженням може знадобитися робити це частіше.

Чи видалить очищення кешу мої збережені паролі?

Ні, очищення кешу зазвичай не призводить до видалення збережених паролів. Однак завжди варто перевіряти налаштування браузера або використовувати менеджер паролів, щоб переконатися, що ваші паролі надійно збережені.

Чи покращує очищення кешу швидкість роботи інтернету?

Так, очищення кешу може підвищити швидкість інтернету, звільнивши місце в пам’яті та прискоривши завантаження веб-сторінок. Це також гарантує, що ви отримуєте доступ до найактуальніших версій веб-сайтів.

Чи можна вибірково очистити кеш для певних веб-сайтів?

Хоча в більшості браузерів є можливість очистити кеш для певних сайтів, зазвичай зручніше очистити кеш для всіх сайтів, щоб забезпечити оптимальну продуктивність і стабільність роботи.

Чи безпечно очищати кеш?

Так, очищення кешу безпечне і рекомендується як частина регулярного обслуговування системи. Воно допомагає оптимізувати продуктивність, підвищити безпеку і забезпечити більш плавний перегляд веб-сторінок.

Про автора

Andrii Kostashchuk

Андрій має досвід програмування різними мовами під різні платформи та системи. Більше 8 років присвятив сфері Інтернет, працюючи з різними CMS, такими як: Opencart, Drupal, Joomla, і звичайно ж найпопулярнішою в наші дні системою керування контентом WordPress.

Переглянути всі статті