CMS Бітрікс є відмінним інструментом, без якого не обійтися у створенні різних проектів. Вона займає дуже високі позиції на ринку, її віддає перевагу більшості.

Що являє собою CMS Бітрікс.

В цілому, CMS є платною системою за допомогою якої створюються сайти. На ній можна створювати сайти різних рівнів, від найпростіших до дуже важливих, максимально захищених сайтів із величезним навантаженням.

Причому сайти з високим навантаженням – основна категорія сайтів, що створюються на CMS Бітрікс. Вона настільки захищена, що на ній створюються сайти навіть міжнародного та федерального масштабу.

На платформі ви зможете сконструювати сайти з різними сервісами, як зарубіжними, так і з вітчизняними. Тут є безліч інструментів для будь-яких цілей. У тому числі це і маркетингові інструменти, які стануть у нагоді для просування та збору інформації про сайт.

У CMS Бітрікс можна дізнатися кількість людей, які заходили на сайт, атаки, популярність, поведінку людей, які заходять на сайт. І все це у режимі реального часу. Крім того, якщо ви не хочете створювати свій сайт, то на платформі ви знайдете безліч вже готових сайтів, різні сервіси та інструменти, які полегшать ваше завдання. У CMS Бітрікс завжди можна підібрати ліцензію саме під свої завдання та відсіяти непотрібні модулі.

Загалом, саме на CMS Бітрікс і створюється більшість сайтів, це показує статистика. Популярність платформи обумовлена її зручністю та багатофункціональністю, а також тим, що на ній можна створити сайт будь-якої складності.

Плюси та мінуси CMS Бітрікс

bitrix-installation-bnr-2-ua-hostkoss.com

Плюси: Багатофункціональність. На платформі можна створювати різні сайти будь-якої спеціалізації. Від масштабних інтернет-магазинів до сайтів – візиток. Безліч готових шаблонів. Якщо ви не хочете морочитися зі створенням, то можна вибрати готові шаблони та сервіси, це значно полегшить та прискорить створення сайту. У маркетплейс тисячі готових сайтів. Можливість спробувати. Ви можете випробувати бітрікс онлайн, або завантажити безкоштовну версію, яка дозволить вам дізнатися, чи підходить платформа для ваших цілей, і чи потрібний інструмент. Система прискорення. Бітрікс має систему, яка прискорює відображення сторінок, це дуже зручний інструмент. Звичайно, це далеко не всі плюси CMS. Ви зможете визначити для себе ще багато плюсів, якщо вирішите скористатися платформою.

Мінуси: Загалом, особливих мінусів у CMS Бітрікс немає. Єдиним, але досить вагомим мінусом можна назвати ціну. У максимальній комплектації вона буде досить великою.

Установка CMS Бітрікс на хостинг

bitrix-installation-bnr-3-ua-hostkoss.com

Розглянемо всі кроки по порядку:

  1. Для початку вам потрібно буде зробити чисту базу даних у розділ Майстер баз даних MySQL cPanel За допомогою неї вся система керуватиме сайтом. Після створення системи потрібно дозволити користувачеві всі права.
bitrix-installation-bnr-5-ua-hostkoss.com

2. Потрібно зайти на офіційний сайт Бітрікс, завантажити на ньому архів для встановлення. Перебуватиме він у розділі ZIP, TAR.GZ.

bitrix-installation-bnr-4-ua-hostkoss.com

3.Після того, як ви завантажили архів, його потрібно завантажити до кореневої директорії. Зробити це можна тим способом, який вам найзручніший.

4.Наступним кроком буде розпакування. Для цього етапу призначено меню Диспетчер файлів cPanel. Зробити це не так вже й складно, ви лише повинні вибрати архів з необхідним файлом, і натиснути кнопку витягти. Природно, вилучення має відбуватися в кореневу директорію сайту, за основному домені це /public_html.

bitrix-installation-bnr-6-ua-hostkoss.com

5.Встановлення завершено. Після всіх цих етапів потрібно вписати в адресному рядку браузера доменне ім’я сайту, яким ви хочете керувати. Після цього ви зможете встановити Bitrix.

bitrix-installation-bnr-7-ua-hostkoss.com

6.Далі йде найстандартніший пункт, а саме користувальницька угода. Прочитайте його та погодьтеся, тоді будуть доступні подальші етапи встановлення бітрикс на хостинг.

bitrix-installation-bnr-8-ua-hostkoss.com

7.Наступний пункт зовсім не є обов’язковим, це реєстрація копії бітрикс. Якщо ви не хочете реєструвати копію, просто зніміть галочку з реєстрації продукту, але при цьому поставте галочку на розділі “Встановити в кодуванні UTF-8“. Після виконання цих пунктів потрібно натиснути кнопку “далі“.

bitrix-installation-bnr-9-ua-hostkoss.com

8.На пункті 8 перевіряється, чи параметри самого хостингу відповідають параметрам, які потрібні для бітрикс. Ті пункти, які відповідають усім вимогам, виділятимуться зеленим кольором, а пункти, які не відповідають, виділяються червоним кольором. Якщо пункт важливий, варто підключити ті модулі, які потрібні.

bitrix-installation-bnr-10-ua-hostkoss.com

При необхідності підключити відсутні модулі PHP (наприклад, mcrypt, mbstring) можна в cPanel у розділі «Програмне забезпечення» > «Вибір версії PHP».

bitrix-installation-bnr-11-ua-hostkoss.com

Особливу увагу варто звернути на встановлені значення параметрів mbstring.func_overload і mbstring.internal_encoding. В обов’язковому порядку вони повинні містити записи 2 і UTF-8.

bitrix-installation-bnr-12-ua-hostkoss.com

9.Їх значення можна задати у тому ж розділі cPanel «Програмне забезпечення» > «Вибір версії PHP» > «Switch to PHP Options».

bitrix-installation-bnr-13-ua-hostkoss.com

Після того, як відповідність встановлено, та необхідні модулі підключені, потрібно налаштувати параметри для підключення до бази даних. Параметри прописуються до бази, яку ви створили на першому кроці. Сервер бази даних може бути localhost.

10.На десятому пункті потрібно просто чекати завершення установки Бітрікс на хостинг. У деяких з’являється помилка 403, при появі найкраще звернутися в технічний відділ. Виникає вона через брак прав, які потрібні для доступу до index.php.

Це найлегший пункт. Якщо установка на ваш хостинг пройшла успішно, вам потрібно просто створити логін і пароль адміністратора сайту, його контактну інформацію та інші дані. Останній пункт. Ви повинні вказати вашу версію сайту, від цього залежатиме те, який набір шаблонів буде доступний.

Всі! установку на хостинг завершено, тепер ви зможете спокійно ним користуватися.

В цілому, для встановлення CMS на хостинг не потрібні досконалі знання щодо створення сайтів та хостингів. Достатньо мати лише базові знання, і слідувати інструкції, в якій все докладно розповідається.

Нюанси встановлення, на що варто звернути увагу

При установці необхідно звернути увагу на пару деталей, які можуть зіпсувати установку, уповільнити її та створити певні проблеми. Якщо ви звернете увагу на ці нюанси, все пройде набагато швидше і без помилок.

Отже, першим нюансом є поява помилки 403, яка виникає через те, що не вистачає прав для того, щоб отримати доступ до index.php. Багато хто намагається вирішити цю проблему тим, що відключає ModSecurity для сайту, який збираються редагувати та контролювати на платформі, перезавантажують сторінку. Однак так робити не рекомендується. Це може викликати ще більші проблеми, які надалі нашкодять сайту.

Найкраще звернутися до технічного відділу, там вам відключать певні пункти ModSecurity, і ви зможете продовжити встановлення, без негативних наслідків для сайту. Другим нюансом є те, що варто думати, який пакет послуг вам потрібен. Для різних сайтів потрібні різні ліцензії. Наприклад, для того щоб створити і контролювати звичайний сайт-візитку, вам потрібна буде найпростіша ліцензія, для більш глобальних сайтів знадобляться кращі ліцензії. Перед покупкою ліцензії вам варто уважно вивчити те, що входить до кожної з них, визначити завдання сайту, дізнатися, що саме вам потрібно. Після цього можна купувати ліцензію. Крім ліцензії, ви зможете придбати додатковий обсяг пам’яті, який може знадобитися для резервного копіювання.

Корисна порада. Перед покупкою ліцензії найкраще вивчити можливості платформи, а чи не купувати її відразу. У цьому чудово допоможе безкоштовна демо версія. Термін її роботи 3 години, а доступна онлайн. За цей час ви зможете вивчити всі нюанси та можливості платформи, зрозуміти принцип її роботи, дізнатися чи підходить вона вам. Після того як ви вивчили платформу, і на перший погляд зрозуміли, що вона вам підходить, варто спробувати безкоштовну версію, яка доступна цілий місяць. Ця версія доступна вже не онлайн, її потрібно завантажувати. Вона підійде тим, хто хоче випробувати бітрікс на своєму сайті, та краще зрозуміти весь функціонал. Безкоштовні версії дуже полегшують життя та вибір тим, хто раніше не стикався з платформою бітрікс, дозволяють не витрачати гроші на незнайомий продукт, дають вибір.

Про автора

Andrii Kostashchuk

Андрій має досвід програмування різними мовами під різні платформи та системи. Більше 8 років присвятив сфері Інтернет, працюючи з різними CMS, такими як: Opencart, Drupal, Joomla, і звичайно ж найпопулярнішою в наші дні системою керування контентом WordPress.

Переглянути всі статті