Сайт – це один або кілька веб-документів, об’єднаних одним доменним ім’ям. Веб-документи, у свою чергу, мають певну мету, тему та дизайн. Сайт може складатися як з однієї, так і кількох сторінок. На будь-який запит Google видає варіанти відповідей. Кожна така сторінка є частиною будь-якого сайту. Також сторінка в якійсь соціальній мережі, де людина викладає свої фотографії та публікує пости, також є шматочком одного великого сайту.

Навіщо потрібний сайт

Компаніями та фірмами сайти створюються насамперед у комерційних цілях, щоб залучити клієнта. А приватні особи мають для себе певну користь:

hostkoss-blog-Why-do-you-need-a-website-hostkoss.com

Спілкування. Із нинішнім ритмом життя людям все частіше не вистачає часу на зустрічі із друзями. Натомість зайти в соціальну мережу, кинути пару фотографій чи поспілкуватися у коментарях — це хороша альтернатива живому спілкуванню.

Навчання. Все більше набирають популярності інтернет школи. Вони створюються з метою навчити людину якимось навичкам, новим інтернет-професіям, іноземній мові тощо. Пошук потрібної інформації: це може бути відгук про куплений товар, всілякі лайфхак і т.д.

Реклама. Інтернет – це найбільший майданчик для розміщення реклами, а веб-сайти – це хороша можливість заявити про себе та свій бізнес.

Заробіток. В наш час з’явилося чимало професій, пов’язаних із заробітком в інтернеті: копірайтер, менеджер з продажу, власний помічник, веб-дизайнер та інші.

З чого складається сайт

Дизайн – перше, на що ми звертаємо увагу, заходячи на сайт – це його візуальне оформлення. Тобто шрифти, колірна композиція, кнопки, розділи та загальний стиль сайту повинні грамотно поєднуватися та повністю відповідати його тематиці та контенту.

hostkoss-blog-What-does-the-site-consist-of-hostkoss.com

Контент – щоб ознайомити користувача з темою проекту, власник розміщує на сторінках статті, фотографії та ілюстрації, посилання, відео- та аудіоматеріали.

Код – все, що відбувається в момент натискання на будь-яку кнопку або посилання, закодовано програмістами. Завдяки цьому відбувається переадресація користувача на потрібну йому сторінку, виконуються віддалені команди на сервері. Загалом усе працює так, як було задумано творцями. Код поділяється на:

Інтерфейсний
Серверний

Перший відповідає за все, що пов’язане з дизайном, тобто за візуальне відображення сторінки та положення всіх елементів на ній. Для написання інтерфейсного коду використовують такі мови програмування, як HTML, CSS, JavaScript.

Серверний код виконує складні запити користувачів, такі як, наприклад, створення нового користувача та збереження його до бази даних, обробка замовлень в інтернет магазині тощо. В наявності серверного коду не потребує лише односторінковий сайт, тому що тут немає можливості оформити замовлення або створити обліковий запис. Як серверні можуть виступати такі мови програмування, як PHP, Java, Ruby.

Які бувають сайти

Зараз існує безліч майданчиків на різну тематику і спрямованих на різну цільову аудиторію. Так, наприклад, їх можна розділити на:

hostkoss-blog-What-are-the-sites-hostkoss.com

інформаційні. До них можна віднести сайти, в яких людина знайде для себе корисну інформацію, чогось навчиться чи отримає пораду. Наприклад, сайт рецептів, рибальства тощо.

Розважальні. Тут можуть бути відкриті чати для розмов на різні теми, знайомства; збірки анекдотів, кумедних відеороликів, цікавих історій.

Продажні створюються з метою продати товар та заробити гроші.

Сайт змішаного типу – переслідує відразу кілька цілей: розважити аудиторію і продати товар. Сюди можна віднести соціальні мережі та блоги.

Сайт-візитка являє собою кілька сторінок, що несуть інформаційний характер про компанію, її рід діяльності, про її проекти та послуги, які вона надає.

Сайт-каталог містить у собі перелік та опис послуг або товарів з фотографіями та цінами, а також контактними даними.

Лендінг – це односторінковий сайт, спрямований на подання товару чи послуг та контактних даних.
До більш складних конструкцій відноситься сайт інтернет магазину, який відрізняється від каталогу тим, що людина може прямо через нього оформити та оплатити замовлення. Соціальна мережа чи блог націлені на велику аудиторію з різними інтересами та потребами. Тут можна знайти і корисну інформацію, і розважальну, і купити/продати товар/послуги.

Як зробити сайт самому

Щоб створити сайт самому, спочатку необхідно визначитися з його ідеєю, контентом, і яку роль він виконуватиме. Існують фірми, які займаються створенням інтернет-майданчиків. Там працюють програмісти, веб-дизайнери, розробники та інші фахівці, які зроблять все за Вашими уподобаннями.
Але якщо ви вирішили створити сайт самостійно, то в цій справі вам допоможуть конструктори сайтів та CMS-системи. Дані інструменти легкі у використанні та не вимагають жодних знань у галузі програмування.

hostkoss-blog-How-to-make-a-website-yourself-hostkoss.com

Конструктор сайтів — це програма, яка дозволяє створити майданчик із готових частин. Тобто спочатку існує порожня сторінка, яку можна заповнити потрібними елементами, додати кольори та змінити їх розміри. Також можна взяти готовий шаблон та відредагувати його під свої потреби. Основним мінусом таких програм є обмеження у функціональності, тому конструктори сайтів не підійдуть для складних проектів з безліччю завдань. Але для блогу, портфоліо або невеликого інтернет магазину цілком згодиться.

CMS-система – це таке програмне забезпечення, за допомогою якого можна створювати веб-сторінки та наповнювати їх вмістом без уміння програмувати. При цьому CMS-системи не обмежують Вас у налаштуваннях та функціях, завдяки чому відкриваються нові можливості у створенні, наприклад, опитування або онлайн-чати всередині сайту. Можна також скористатися шаблоном та змінити його під себе без будь-яких обмежень, встановити плагіни та придумати дизайн.

Що потрібно, щоб сайт побачили люди

Хостинг — це місце на сервері для зберігання даних. Щоб сайт бачили люди, необхідно розмістити його на хостингу з метою зберігати там його дані, файли, код та веб-документи. Хостинг можна створити у себе на комп’ютері, але легше та розумніше придбати його у спеціалізованої компанії.

Доменне ім’я – це буквена назва сайту. Без доменного імені довелося б вводити в пошуковій системі адресу хостингового сервера, який виглядає як набір цифр. Але його важко запам’ятати. Тому придумали доменне ім’я, за допомогою якого користувач легко знайде Ваш сайт в інтернеті.

Читайте також:

FAQs (поширені запитання)

У чому різниця між доменним ім’ям і хостингом?

Доменне ім’я – це веб-адреса, яку користувачі вводять у браузері для доступу до вебсайту, а хостинг – це послуга, яка зберігає файли вебсайту і робить їх доступними через Інтернет.

Чому чуйний дизайн важливий для веб-сайтів?

Чуйний дизайн забезпечує адаптацію веб-сайтів до різних розмірів екранів і пристроїв, забезпечуючи постійний користувацький досвід і покращуючи зручність і доступність.

Які деякі поширені загрози безпеці веб-сайтів?

До поширених загроз безпеці веб-сайтів належать зараження шкідливим ПЗ, DDoS-атаки, спроби фішингу та витік даних.

Як я можу поліпшити рейтинг мого сайту в пошукових системах?

Ви можете поліпшити рейтинг вашого сайту в пошукових системах, оптимізувавши такі елементи сторінки, як контент, метатеги і URL, створивши високоякісні зворотні посилання і забезпечивши позитивний користувацький досвід.

На які майбутні тенденції в розробці веб-сайтів слід звернути увагу?

Майбутні тенденції в розробці веб-сайтів охоплюють інтеграцію штучного інтелекту і машинного навчання, оптимізацію голосового пошуку і впровадження технологій прогресивних веб-додатків.

Про автора

Andrii Kostashchuk

Андрій має досвід програмування різними мовами під різні платформи та системи. Більше 8 років присвятив сфері Інтернет, працюючи з різними CMS, такими як: Opencart, Drupal, Joomla, і звичайно ж найпопулярнішою в наші дні системою керування контентом WordPress.

Переглянути всі статті