Процес з’ясування власника домену не складний. Для цього потрібно всього три простих кроки і ви дізнаєтеся власника домену.

  • Крок 1: Знайдіть у записі WHOIS доменне ім’я.
  • Крок 2: Якщо він нічого не повертає, знайдіть реєстраційну інформацію в Google і Bing.
  • Крок 3: Якщо ви, як і раніше, не можете знайти інформацію про те, кому належить домен, спробуйте зв’язатися з веб-хостингом або інтернет-провайдером, пов’язаним з доменним ім’ям.

Що таке WHOIS і як він працює

WHOIS — це база даних, що містить інформацію про власників доменів та адміністраторів доменних імен, зареєстрованих в Інтернет-корпорації з присвоєння імен та номерів (ICANN). Це важливий інструмент як для правоохоронних органів, так і для осіб, які помилково звинувачені в кіберзлочинах. Доступ до бази даних WHOIS можна отримати, ввівши “whois” в адресний рядок веб-браузера.

Пошук whois – це процес, який дозволяє вам знайти інформацію про власника реєстрації домену. Важливо знати інформацію про власника домену, щоб зрозуміти, хто є власником та прав на нього.

Ви можете отримати доступ до запису whois для домену, використовуючи: Пошук на сторінці whois.icann.org і натисніть кнопку «Пошук» у стовпці «Домове ім’я».

Скільки часу займає пошук власника домену

З’ясування того, кому належить домен, може тривати деякий час. Є кілька причин, які можуть спричинити те, що це займає так багато часу. Однією з найпоширеніших причин є те, що власник домену невідомий. Іншою причиною може бути те, що вони перейшли на інший сайт і забули про своє старе. Це також може бути через проблеми з конфіденційністю або просто тому, що вони не хочуть про це говорити.

Як працює DNS

Система доменних імен – це ієрархічна система іменування комп’ютерів, служб або будь-яких ресурсів, підключених до Інтернету або приватної мережі. Він пов’язує різну інформацію з доменними іменами, присвоєними кожному з об’єктів, що беруть участь.

Пошук DNS — це операція, яка перетворює текст, що читає, у числові IP-адреси, що використовуються в Інтернеті. Як правило, пошук в DNS використовує ітеративний процес, в якому початковий запит повертає один набір записів IP-адрес, які повинні бути перевірені далі, поки не буде знайдено те, що він шукає.

Що потрібно для захисту доменного імені вашого бренду

Щоб захистити доменне ім’я вашого бренду, вам необхідно інвестувати в юридичні послуги. Ця служба допоможе вам зареєструвати ваші товарні знаки та захистити їх від використання третіми особами. Вам також доведеться інвестувати в адвоката, який може допомогти вам у процесі подання заявок на товарні знаки та інші засоби захисту інтелектуальної власності.

Щоб доменне ім’я вашого бренду не було вкрадено, важливо, щоб у вас був план до того, як це зробить хтось інший.

Часті запитання (FAQ)

Як дізнатися, хто володіє доменом?

Дізнатися власника домену можна за допомогою баз даних WHOIS або спеціалізованих інструментів пошуку доменів.

Чи завжди інформація про власників доменів перебуває у відкритому доступі?

Хоча інформація про власників доменів зазвичай доступна, деякі власники можуть скористатися послугами із захисту конфіденційності, щоб приховати свої контактні дані.

Що робити, якщо я не можу знайти контактну інформацію власника?

Якщо інформація недоступна або прихована, зверніться до реєстратора домену або скористайтеся юридичною допомогою.

Чи існують якісь юридичні наслідки доступу до інформації про власників доменів?

Доступ до інформації про власників доменів має здійснюватися відповідно до правових норм та етичних стандартів, з дотриманням прав на недоторканність приватного життя та законів про захист даних.

Чи можу я використовувати інформацію про власників доменів у ділових цілях?

Інформація про володіння доменом може бути цінною для проведення експертизи під час укладення угод, маркетингових досліджень або розв’язання суперечок, якщо її отримано та використано з дотриманням етичних норм.

Як я можу захистити свою інформацію про володіння доменом?

Подумайте про те, щоб скористатися послугами із захисту конфіденційності домену, пропонованими реєстраторами, щоб захистити свої контактні дані від публічного доступу

Про автора

Andrii Kostashchuk

Андрій має досвід програмування різними мовами під різні платформи та системи. Більше 8 років присвятив сфері Інтернет, працюючи з різними CMS, такими як: Opencart, Drupal, Joomla, і звичайно ж найпопулярнішою в наші дні системою керування контентом WordPress.

Переглянути всі статті