Процес з’ясування власника домену не складний. Для цього потрібно лише три простих кроки.

  • Крок 1: Знайдіть у записі WHOIS доменне ім’я.
  • Крок 2: Якщо він нічого не повертає, знайдіть реєстраційну інформацію в Google і Bing.
  • Крок 3: Якщо ви, як і раніше, не можете знайти інформацію про те, кому належить домен, спробуйте зв’язатися з веб-хостингом або інтернет-провайдером, пов’язаним з доменним ім’ям.

Що таке WHOIS і як він працює

WHOIS — це база даних, що містить інформацію про власників доменів та адміністраторів доменних імен, зареєстрованих в Інтернет-корпорації з присвоєння імен та номерів (ICANN). Це важливий інструмент як для правоохоронних органів, так і для осіб, які помилково звинувачені в кіберзлочинах. Доступ до бази даних WHOIS можна отримати, ввівши “whois” в адресний рядок веб-браузера.

Пошук whois – це процес, який дозволяє вам знайти інформацію про власника реєстрації домену. Важливо знати інформацію про власника домену, щоб зрозуміти, хто є власником та прав на нього.

Ви можете отримати доступ до запису whois для домену, використовуючи: Пошук на сторінці whois.icann.org і натисніть кнопку «Пошук» у стовпці «Домове ім’я».

Скільки часу займає пошук власника домену

З’ясування того, кому належить домен, може тривати деякий час. Є кілька причин, які можуть спричинити те, що це займає так багато часу. Однією з найпоширеніших причин є те, що власник домену невідомий. Іншою причиною може бути те, що вони перейшли на інший сайт і забули про своє старе. Це також може бути через проблеми з конфіденційністю або просто тому, що вони не хочуть про це говорити.

Як працює DNS

Система доменних імен – це ієрархічна система іменування комп’ютерів, служб або будь-яких ресурсів, підключених до Інтернету або приватної мережі. Він пов’язує різну інформацію з доменними іменами, присвоєними кожному з об’єктів, що беруть участь.

Пошук DNS — це операція, яка перетворює текст, що читає, у числові IP-адреси, що використовуються в Інтернеті. Як правило, пошук в DNS використовує ітеративний процес, в якому початковий запит повертає один набір записів IP-адрес, які повинні бути перевірені далі, поки не буде знайдено те, що він шукає.

Що потрібно для захисту доменного імені вашого бренду

Щоб захистити доменне ім’я вашого бренду, вам необхідно інвестувати в юридичні послуги. Ця служба допоможе вам зареєструвати ваші товарні знаки та захистити їх від використання третіми особами. Вам також доведеться інвестувати в адвоката, який може допомогти вам у процесі подання заявок на товарні знаки та інші засоби захисту інтелектуальної власності.

Щоб доменне ім’я вашого бренду не було вкрадено, важливо, щоб у вас був план до того, як це зробить хтось інший.

Про автора

Andrii Kostashchuk

Андрій має досвід програмування різними мовами під різні платформи та системи. Більше 8 років присвятив сфері Інтернет, працюючи з різними CMS, такими як: Opencart, Drupal, Joomla, і звичайно ж найпопулярнішою в наші дні системою керування контентом WordPress.

Переглянути всі статті