Перевірка домену дуже необхідна в тому випадку, коли необхідно взяти доменне ім’я, або дізнатися, коли закінчується орендний термін доменного імені. Є ще чимало важливих нюансів. Які можна дізнатися в результаті перевірки.

З якою метою необхідно проводити перевірку доменного імені

В інтернеті кожна пошукова система містить величезну кількість різних алгоритмів, які аналізують показники та характеристики кожного ресурсу за багатьма параметрами. Сайти та сторінки за період свого функціонування проходять величезну кількість аналізів та перевірок. На характеристики доменного імені не можна автоматично перевірити, оскільки вони регулярно змінюються. У зв’язку з цим численним перевіркам піддається адреса ресурсу або його доменне ім’я.

У ситуації, коли на сторінці або на сайті розміщені неунікальні матеріали, опубліковані заборонені матеріали (пропаганда насильства, наркотичних речовин, спиртних напоїв тощо), якщо за допомогою сайту продавалися або купувалися неякісні посилання, спам, то таке доменне ім’я знаходиться під фільтром , або, іншими словами, заблоковано. Кожен із користувачів соціальних мереж хоч раз стикався з ситуацією, коли при переході за посиланням з’являється попереджувальне повідомлення, а перехід на сайт не виконується. Це приклад заблокованого домену.

Саме тому дуже важливо знати, як перевірити домен, коли необхідно придбати його в особистих цілях. Якщо через незнання трапиться придбати саме такий домен, то в подальшому виникнуть труднощі з просуванням та оптимізацією такого сайту.

Отримати повну, докладну інформацію щодо домену майже неможливо. Однак, якщо виконати перевірку, є можливість проаналізувати зібрану інформацію та використовувати її.

Як перевірити домен сайту

Існує кілька способів перевірки домену. Як правило. Для цього використовуються спеціальні послуги або програми.

hostkoss.com Це платний сервіс. Це офіційний реєстратор, яким досить легко та просто скористатися. Достатньо перейти за посиланням hostkoss.com. Після цього необхідно пройти процедуру реєстрації. Паралельно із заповненням необхідних полів потрібно поповнити рахунок реєстратора на суму коштів. Вартість послуги складає $13.95 USD.

Після закінчення реєстрації та оплати послуги можна запустити перевірку домену сайту. Цей сервіс рекомендується використовувати в тому випадку, коли користувач вже визначився з доменом і потрібно перевірити вибраний варіант, так як численні перевірки домен сайту можуть вилетіти в копієчку.

lookup.icann.org Це безкоштовний сервіс, за допомогою якого можна отримати загальнодоступні відомості про доменне ім’я. Його діяльність поширюється такі зони: .com, .org, .ru, .su, .рф. Немає необхідності використовувати розширений функціонал, оскільки жодних вирішальних даних не надасть. lookup.icann.org

Щоб отримати необхідні відомості, потрібно ввести адресу в рядок пошуку в зеленій рамці і активувати клавішу «знайти».

Після цього користувач побачить віконце з великою кількістю даних. Сервіс систематизує інформацію за кожен рік, що запитується.
Яку інформацію дозволяє отримати сервіс:

  • де розміщено хостинг, його драйвера;
  • Статус доступності;
  • Хто проводив реєстрацію. Тут варто відзначити, що сервіс покаже лише, що реєстрація зроблена фізичною або юридичною особою. Доступ до персональних даних неможливий;
  • відомості про реєстратора, якого придбано;
  • Вік, або дата реєстрування;
  • Число, коли проводилося продовження (якщо таке було).
    Найважливіша інформація, яку дозволяє отримати даний сервіс – чи раніше у цього домену був господар, чи він не використовувався ще ніким. Якщо вдалося з’ясувати, що домен раніше використовувався, потрібно скористатися іншими сервісами для більш детальної інформації.

linkpad.ru – Це сервіс, який дозволяє отримати інформацію про всі вхідні та вихідні посилання і проаналізувати їх. Якщо раніше на доменній адресі, що перевіряється, був розміщений сайт, і він індексувався в нормальному режимі, то за допомогою даного сервісу можна дізнатися, які посилання на ньому стояли або на які з них посилалися на дану сторінку. Таким чином, за допомогою даного сервісу можна з’ясувати, яку тематику було створено ресурс, і яке якість посилань використовувалося.

Під час перевірки користувач повинен вставити посилання у відповідний рядок та відзначити тимчасовий період, за який необхідно провести перевірку.

Web.archive.org – це спеціальна програма, яка робить скріншоти сторінок та сайтів та зберігає їх в автоматичному режимі. Основним недоліком цього сервісу називають можливість робити скріншоти лише популярних та затребуваних сайтів. Ті посилання, які знаходилися на сторінці недовго або використовувалися разово, рідко, не покаже. Сервіс, який називають всесвітнім архівом інтернету, що періодично зберігає вигляд сторінки на весь період її діяльності. За допомогою сервісу можна з’ясувати, як на різних етапах існування виглядав сайт та як він видозмінювався. web.archive.org

Найвищий рядок відображає роки існування та кількість перетворень та видозмін. Нижче розміщений календар, на якому спеціальними мітками відзначені дати, коли здійснювалося збереження та архівування змін. Якщо клацнути на ці мітки, можна переглянути зовнішній вигляд сайту.

Тим, хто думає, як перевірити записи домену, як убезпечити себе, ця програма допоможе переконатися у відсутності порушення законодавства або виявити його наявність.

Перевірка через пошукові системи. Зовсім не зайвим буде скористатися всесвітньо відомими пошуковими системами – Яндекс, Маіл.ру, Google і т.д. Щоб перевірити, які «згадки» в них збереглися, потрібно вбити в пошуковому рядку повне доменне ім’я без жодних скорочень і активувати клавішу «пошук». Тут важливо розуміти, що ніяких лапок, розділових знаків і зайвих прогалин не потрібно ставити, так як пошукова система відобразить тільки точні входження слів, що містяться в запиті.

RDS bar – це свого роду розширення для браузера, яке дозволяє користувачам отримати необхідну інформацію про певний сайт або сторінку. У тому випадку, якщо сайт за даною доменною адресою не відкривається, сервіс все одно покаже статистичні дані. У цьому випадку потрібно встановити розширення. У браузерному рядку потрібно вбити адресу, що перевіряється, і спробувати її відкрити. Коли з’явиться повідомлення про недоступність, клацніть по піктограмі у верхньому правому куті.

Якщо цифри, що з’явилися, не по нулях, значить, раніше доменне ім’я вже використовувалося і індексувалося. Якщо активувати цифри, що висвічуються, то можна буде отримати більш докладну статистику.

Деякі правовласники або реєстратори мають можливість зашифрувати, або засекретити деякі відомості – про реєстратора або про період, коли він користувався цим доменним ім’ям. Іноді дані недоступні не тільки через те, що користувач свідомо приховав їх, а ще й тому, що в регіоні використання домену на законодавчому рівні заборонено доступ до певної інформації.

У статті перелічені основні та найпоширеніші способи, як перевірити вільний домен. Перед тим, як придбати певну доменну адресу, її обов’язково потрібно перевіряти. Це убезпечить користувача і дозволить уникнути багатьох проблем. Є велика кількість спеціальних програм та сервісів, які можуть прийти на допомогу. Однак багато хто з них доводиться комбінувати, використовувати разом по черзі, щоб отримати максимум корисної інформації.

Порада! Усім, хто збирається купувати або використовувати домени в особистих цілях, рекомендується вивчити, як перевірити доменне ім’я за допомогою перерахованих вище сервісів і програм. Ними легко зможе скористатися кожен охочий. Перевірка та аналіз отриманих даних допоможуть позбутися багатьох складнощів і в майбутньому успішно просувати та оптимізувати свої бізнес-проекти.

Запитання та відповіді

Що таке перевірка домену?

Перевірка домену – це процес підтвердження права власності на доменне ім’я для забезпечення його автентичності та запобігання несанкціонованому доступу.

Чому перевірка домену важлива?

Перевірка домену має вирішальне значення для забезпечення безпеки, дотримання правових норм, а також підтримання довіри й авторитету в онлайн-сфері.

Чи може перевірка домену запобігти крадіжці домену?

Хоча перевірка домену підвищує безпеку, вона не може гарантувати повне запобігання крадіжці домену. Однак вона значно знижує ризик несанкціонованого доступу та неправомірного використання.

Як часто слід проводити перевірку домену?

Перевірку домену слід проводити регулярно, особливо під час оновлення реєстраційної інформації про домен або в разі виявлення підозрілих дій.

Чи існують безкоштовні інструменти для перевірки доменів?

Так, деякі реєстратори доменів пропонують безкоштовні інструменти перевірки доменів у рамках своїх послуг. Крім того, існують сторонні платформи, що надають безкоштовні або freemium-варіанти для перевірки доменів.

Про автора

Andrii Kostashchuk

Андрій має досвід програмування різними мовами під різні платформи та системи. Більше 8 років присвятив сфері Інтернет, працюючи з різними CMS, такими як: Opencart, Drupal, Joomla, і звичайно ж найпопулярнішою в наші дні системою керування контентом WordPress.

Переглянути всі статті