Pseudonimas – tai domenas, nukreipiantis į kitą domeną arba svetainę. Jis taip pat vadinamas CNAME įrašu. Pseudonimo paskirtis – suteikti alternatyvų domeno vardą svetainei arba pateikti tą patį turinį skirtingais URL adresais. Nusipirkite domeną pigiai

Pavyzdžiui, jei jums priklauso domenas“example.com”, galite turėti ir slapyvardį“www.example.com“.

Paprasčiausiai slapyvardis gali būti naudojamas kaip pradinės svetainės nukreipimo URL. Pavyzdžiui, jei įmonė persikėlė į naują vietą ir norite, kad lankytojai galėtų pasiekti senąjį biurą iš naujojo biuro, galite sukurti senojo adreso slapyvardį ir nukreipti lankytojus į naująjį adresą.

Sudėtingesnis slapyvardžių naudojimas gali būti tada, kai skirtingiems tikslams naudojate skirtingus domenus – vienas domenas gali būti jūsų pagrindinė svetainė, o kitas – tinklaraštis ar portfelio svetainė, prieinama tik tiems žmonėms, kurie yra užsiprenumeravę jūsų el. pašto sąrašą arba prisijungę prie savo paskyros pagrindinėje svetainėje.

Jei pagrindiniam domenui naudojate SSL sertifikatą ir norite apsaugoti slapyvardžius, SSL sertifikatų reikės ir slapyvardžiams.

Jei norite pamatyti, kaip visa tai veikia praktiškai, užsisakykite prieglobą ir dovanų gaukite domeno vardą.

Pseudonimų naudojimo scenarijai

El. pašto slapyvardžiai: Naudokite vienkartinius el. pašto slapyvardžius, kai registruojatės internetinėms paslaugoms ar prenumeratai, kad sumažintumėte pašto dėžutės užgriozdinimą ir nepageidaujamų laiškų kiekį.
Pseudonimai socialinėje žiniasklaidoje: Sukurkite pseudonimų profilius socialinės žiniasklaidos svetainėse, kad galėtumėte bendrauti su bendruomenėmis arba reikšti savo nuomonę neatskleisdami savo tikrosios tapatybės.
Pseudonimai sudarant internetinius sandorius: Naudokite finansinius pseudonimus e. prekybos sandoriuose, kad apsaugotumėte jautrią banko informaciją ir išvengtumėte sukčiavimo.

Dažniausiai užduodamų klausimų skyrius

Kaip pseudonimai padidina privatumą internete?

Pakeitus tikruosius vardus ar identifikatorius alternatyviais pseudonimais, pseudonimai apsaugo asmeninę informaciją, sumažindami tapatybės vagystės ir neteisėtos prieigos riziką.

Ar pseudonimai gali būti naudojami piktavališkais tikslais?

Nors pseudonimai užtikrina privatumą ir saugumą, jie taip pat gali būti naudojami piktavališkiems veiksmams, pavyzdžiui, elektroninėms patyčioms ar sukčiavimui. Svarbu pseudonimus naudoti atsakingai ir etiškai.

Ar pseudonimai yra teisėti?

Daugeliu atvejų pseudonimai yra teisėti ir plačiai naudojami privatumo ir saugumo tikslais. Tačiau kai kuriose jurisdikcijose gali būti nustatytos taisyklės dėl pseudonimų naudojimo tam tikromis aplinkybėmis, pavyzdžiui, atliekant finansinius sandorius.

Ar pseudonimai gali būti susieti su tikrais žmonėmis?

Kai kuriais atvejais atlikus išsamų tyrimą arba taikant pažangius kriminalistikos metodus galima atskleisti tikrąją pseudonimų tapatybę. Tačiau tinkamas pseudonimų valdymas ir šifravimas gali gerokai sumažinti šią riziką.

Kokie yra pseudonimų naudojimo trūkumai?

Nors pseudonimų naudojimas turi daug privalumų, jie taip pat kelia tam tikrų sunkumų, pavyzdžiui, sudėtinga išlaikyti nuoseklumą įvairiose platformose ir galima painiava tapatybės tikrinimo procesuose.

Ar yra priemonių slapyvardžiams valdyti?

Taip, yra keletas įrankių ir programinės įrangos sprendimų, skirtų slapyvardžiams tvarkyti, siūlančių tokias funkcijas kaip slaptažodžio šifravimas, slapyvardžių rotacija ir veiklos stebėjimas.

Apie autorių

Andrii Kostashchuk

Andrii turi programavimo įvairiomis kalbomis įvairioms platformoms ir sistemoms patirties. Daugiau nei 8 metus jis dirbo interneto srityje, dirbo su įvairiomis TVS, pvz: "Opencart", "Drupal", "Joomla" ir, žinoma, populiariausia turinio valdymo sistema "WordPress".

Peržiūrėti visus straipsnius