WordPress ir viena no populārākajām satura pārvaldības sistēmām (CMS) pasaulē, un tas nav nekāds brīnums. Pateicoties tās vienkāršajai lietošanai un jaudīgajām funkcijām, WordPress ir kļuvusi iecienīta gan vietņu īpašnieku, gan blogeru un izstrādātāju vidū. Tomēr, pirms jūs varat pilnībā izmantot visas WordPress priekšrocības, jums ir jāiemācās, kā pieteikties administratora panelim.

WordPress vadības panelis, kas pazīstams arī kā administrators vai backend, ir centrālā vieta, kur varat pārvaldīt visus vietnes aspektus. Tajā varat izveidot un rediģēt lapas un ziņojumus, instalēt un konfigurēt spraudņus, mainīt dizaina tēmas, moderēt komentārus un daudz ko citu.

Šajā rakstā sīkāk apskatīsim, kā droši pieteikties WordPress admin lietojumprogrammā neatkarīgi no jūsu tehnisko prasmju līmeņa.

Kā ievadīt WordPress paneli

Lai piekļūtu visām jaudīgajām WordPress funkcijām un pilnībā kontrolētu savu vietni, ir jāpiesakās vadības panelī. Šeit ir soli pa solim aprakstīts, kā to izdarīt:

1. Atveriet tīmekļa pārlūkprogrammu un ievadiet adreses joslā šādu URL: https://yourwebsite.com/wp-admin (aizstājot“yourwebsite.com” ar jūsu tīmekļa vietnes faktisko domēnu).

login-WordPress-panel-web-browser

2. Šis URL jūs aizvedīs uz WordPress Dashboard pieteikšanās lapu. Šeit redzēsiet laukus lietotāja akreditācijas datu ievadīšanai.

login-wordpress-panel-wp-admin

3. Pirmajā laukā“Lietotājvārds”ievadiet savu lietotājvārdu (parasti e-pasta adresi).

4. Pēc tam ievadiet paroli laukāParole. Lūdzu, ņemiet vērā, ka WordPress paroles ir atkarīgas no mazo un lielo burtu lieluma, tāpēc ievadiet to uzmanīgi.

5. Pēc lietotājvārda un paroles ievadīšanas noklikšķiniet uz pogasPieteikšanās.

6. Ja esat ievadījis pareizos akreditācijas datus, tiks atvērts WordPress vadības panelis, kurā varat pārvaldīt visus vietnes aspektus.

Ja esat aizmirsis savu paroli, noklikšķiniet uz saites“Aizmirsāt paroli?“, kas atrodas zem paroles lauka. Tas ļaus atjaunot paroli, izmantojot ar lietotāja kontu saistīto e-pasta adresi.

Ir svarīgi atcerēties, ka WordPress vadības panelis ir galvenā vietnes administrēšanas vieta, tāpēc pārliecinieties, ka tā ir droša, izmantojot spēcīgu un unikālu paroli. Lai uzlabotu drošību, ieteicams arī regulāri mainīt paroli.

Pēc veiksmīgas pieteikšanās wp-admin varēsiet izveidot un rediģēt lapas un ziņojumus, instalēt un konfigurēt spraudņus, mainīt dizaina tēmu, pārvaldīt lietotājus un konfigurēt visus citus WordPress vietnes aspektus.

Paroles maiņa WordPress: detalizēts apraksts

WordPress vietnes pienācīga drošības līmeņa nodrošināšana ir prioritāte. Viens no galvenajiem drošības pasākumiem ir regulāri mainīt administratora paroli uz spēcīgu un unikālu paroli. Šeit ir sniegts detalizēts apraksts par paroles maiņas procesu WordPress vadības panelī:

1. Piesakieties WordPress vadības panelī, izmantojot pašreizējo lietotājvārdu un paroli.

2. Sānu izvēlnē noklikšķiniet uzLietotāji un pēc tam izvēlietiesSavs profils.

3.Profila rediģēšanas lapā ritiniet uz leju līdz sadaļaiKonts.

4. Zem laukaParole atrodiet saitiMainīt paroli. Noklikšķiniet uz tās.

5. LogāMainīt paroli pirmajā laukā ievadiet pašreizējo paroli.

6. Nākamajos divos laukos ievadiet jauno vēlamo paroli. Pārliecinieties, ka jaunā parole atbilst drošības vadlīnijām:

  • Minimālais garums 12 zīmes
  • Lielo un mazo burtu kombinācija
  • Ietveriet ciparus un īpašās rakstzīmes
  • Neizmantojot vārdnīcas vārdus vai personisku informāciju

7. Pēc jaunās paroles ievadīšanas noklikšķiniet uz pogasAtjaunināt profilu lapas apakšā.

8. Iziet no vadības paneļa, aizverot pārlūkprogrammas cilni vai logu.

9. Mēģiniet vēlreiz pieteikties, izmantojot savu lietotājvārdu un jauno paroli. Ja varat veiksmīgi pieteikties, parole ir mainīta pareizi.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka pēc paroles maiņas iepriekšējie akreditācijas dati vairs nedarbosies. Tāpēc jauno paroli ieteicams izplatīt tikai autorizētiem lietotājiem, kuriem nepieciešama piekļuve vadības panelim.

Lai nodrošinātu lielāku drošību, ir ieteicams regulāri mainīt paroli – vismaz reizi 3-6 mēnešos. Jums vajadzētu apsvērt arī iespēju izmantot paroļu pārvaldnieku, kas palīdz droši uzglabāt un pārvaldīt visas paroles.

Es nevaru pieteikties WordPress panelim: ko man darīt?

Nevarat pieteikties WordPress vietnes administratora panelī? Tā var būt ļoti stresaina situācija, taču neuztraucieties. Ir vairāki bieži sastopami pieteikšanās problēmu iemesli, un katram no tiem ir risinājumi. Aplūkosim dažus no tiem tuvāk.

Nepareiza parole. Visbiežākais iemesls ir vienkārši aizmirsta vai nepareizi ievadīta parole. Mēģiniet rūpīgi pārbaudīt paroli, pievēršot uzmanību rakstzīmju lielumiem. Ja tas nepalīdz, varat atjaunot paroli tieši WordPress datubāzē vai izmantot paroles atjaunošanas funkciju administratora panelī.

Hostinga problēmas Dažreiz iemesls, kāpēc nevarat pieteikties WordPress panelim, var būt īslaicīgs traucējums vai uzturēšanas problēma no jūsu hostinga pakalpojumu sniedzēja puses. Sazinieties ar hostinga pakalpojumu sniedzēju, lai pārbaudītu, vai viss darbojas pareizi.

Bloķēšana saistībā ar pieteikšanās mēģinājumiem WordPress ir iebūvēta drošības funkcija, kas uz laiku bloķē kontus pēc noteikta neveiksmīgu pieteikšanās mēģinājumu skaita. Tas tiek darīts, lai aizsargātu pret ļaunprātīgiem paroles uzminēšanas uzbrukumiem. Šādā gadījumā pirms atkārtota mēģinājuma jums vienkārši ir jānogaida noteikts laiks.

Problēmas ar spraudņiem Daži WordPress spraudņi var konfliktēt un radīt problēmas ar drošu pieteikšanos. Mēģiniet pieteikties atkļūdošanas režīmā, uz laiku atspējot visus spraudņus.

Problēmas ar .htaccess failu Bojāts vai nepareizs .htaccess fails, kas atbild par piekļuves iestatījumiem jūsu serverī, var bloķēt piekļuvi panelim. Pārbaudiet tā saturu vai uz laiku dzēsiet to, lai novērstu problēmu. Pārvaldiet WordPress, izmantojot .htaccess failu

Ja pēc visu šo iespēju pārbaudes pieteikšanās problēma saglabājas, varat sazināties ar hostinga pakalpojumu sniedzēja atbalsta komandu vai WordPress iestatīšanas speciālistiem, lai saņemtu palīdzību. Svarīgi ir neļauties panikai un rūpīgi pārbaudīt visus iespējamos cēloņus, pirms veikt radikālus pasākumus.

WordPress divu faktoru autentifikācija

Pasaulē, kurā kibernoziedzība kļūst arvien izplatītāka, ir ļoti svarīgi nodrošināt, lai jūsu WordPress vietnei būtu atbilstošs drošības līmenis. Viens no efektīvākajiem veidiem, kā palielināt administratora konta drošību, ir ieviest divu faktoru autentifikāciju (2FA).

Divu faktoru autentifikācija papildina standarta lietotājvārda un paroles kombināciju ar papildu drošības līmeni. Pēc paroles ievadīšanas jums būs jāapstiprina sava identitāte ar otru autentifikācijas faktoru, piemēram, vienreizēju kodu, ko ģenerē autentifikatora lietotne vai kas tiek nosūtīts uz jūsu mobilo tālruni.

Izmantojot 2FA, lai pieteiktos WordPress vadības panelī, varat aizsargāt vietni no uzbrucējiem, kas var iegūt piekļuvi jūsu akreditācijas datiem, izmantojot pikšķerēšanas uzbrukumus, paroles zādzību vai brutālu spēku. Pat ja hakeri uzzina jūsu paroli, viņi nevarēs pieteikties bez otrā autentifikācijas faktora.

Ir vairāki populāri spraudņi divu faktoru autentifikācijas ieviešanai WordPress, piemēram:

  1. Google Autentifikators
  2. Duo divu faktoru autentifikācija
  3. Divu faktoru autentifikācija
  4. WP 2FA

Šie spraudņi ļauj viegli iestatīt papildu verifikācijas posmu, izmantojot autentifikatoru lietotnes, SMS vai dublējumkodus. Lielākā daļa no tiem piedāvā arī iespēju pieprasīt 2FA tikai administratoriem vai visiem vietnes lietotājiem.

Lai gan divu faktoru autentifikācijas ieviešana var šķist papildu solis, šī risinājuma priekšrocība ir ievērojami augstāks WordPress vietnes drošības līmenis. Tāpēc 2FA iesaka vadošie drošības eksperti, un tā tiek uzskatīta par vienu no labākajām tiešsaistes resursu aizsardzības praksēm.

Neatlieciet WordPress vietnes drošības stiprināšanu. Apsveriet divu faktoru autentifikācijas ieviešanu jau šodien un gūstiet papildu mieru, zinot, ka jūsu vietne ir aizsargāta pret iespējamiem kiberuzbrukumiem.

Hostkoss komandas ieteikumi

Ja jau esat izmēģinājis visus iespējamos veidus, kā atjaunot piekļuvi WordPress vadības panelim, bet problēma joprojām pastāv, nepadodieties. Hostkoss komandai ir daži papildu padomi un triki.

Vīrusu pārbaude

Viens no iespējamajiem iemesliem, kāpēc tiek zaudēta piekļuve administratora zonai, var būt tas, ka jūsu vietne ir inficēta ar ļaunprātīgu programmatūru vai vīrusiem. Daudzi uzbrucēji izmanto vīrusus un ļaunprātīgus kodus, lai bloķētu administratorus un iegūtu kontroli pār vietni. Tāpēc mēs iesakām rūpīgi pārbaudīt savu vietni, vai tajā nav vīrusu, izmantojot uzticamus pretvīrusu rīkus.

Sazinieties ar hostinga pakalpojumu sniedzēju

Ja esat izsmēlis visas iespējamās iespējas, nevilcinieties sazināties ar hostinga pakalpojumu sniedzēju, lai saņemtu palīdzību ar biļeti. Pieredzējušie speciālisti var piedāvāt papildu risinājumus vai identificēt servera līmeņa problēmas, kuru dēļ jūs, iespējams, zaudējāt piekļuvi vadības panelim.

Lasiet citus mūsu rakstus

Mēs iesakām izlasīt arī citus noderīgus rakstus mūsu emuārā, kas var palīdzēt labāk izprast dažādus WordPress un tīmekļa vietņu izstrādes aspektus kopumā. Šeit ir daži noderīgu rakstu piemēri:

Šajos rakstos aplūkotas dažādas tēmas, sākot no WordPress drošības līdz veiktspējas optimizācijai, spraudņu konfigurēšanai un citiem jautājumiem. Tie palīdzēs jums padziļināt zināšanas un labāk sagatavos jūs līdzīgu jautājumu risināšanai nākotnē.

Nepadodieties un turpiniet meklēt risinājumus, lai atgūtu piekļuvi WordPress vadības panelim. Ja visas pārējās iespējas ir bijušas neveiksmīgas, vienmēr varat sazināties ar WordPress ekspertiem vai profesionāliem tīmekļa izstrādātājiem, lai saņemtu palīdzību un padomu.

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes

Kā piekļūt vadības panelim?

Lai piekļūtu vadības panelim, pārlūkprogrammā jāievada vietnes URL/wp-admin un jāievada administratora akreditācijas dati (lietotājvārds un parole).

Ko man darīt, ja esmu aizmirsis savu paroli?

Ja esat aizmirsis savu paroli, varat to atjaunot, nosūtot paroles atjaunošanas pieprasījumu pieteikšanās panelī vai mainot to WordPress datubāzē, izmantojot datubāzes pārvaldības lietojumprogrammu.

Kas var piekļūt WordPress panelim?

Piekļuve panelim parasti tiek piešķirta administratoriem un autorizētiem lietotājiem ar atbilstošām piekļuves tiesībām. Parastiem vietnes apmeklētājiem nav piekļuves administratora zonai.

Vai man laiku pa laikam ir jāmaina administratora parole?

Jā, drošības apsvērumu dēļ ir ieteicams regulāri mainīt administratora paneļa paroli. Tas palīdzēs novērst nesankcionētu piekļuvi un saglabāt kontroli pār jūsu vietni.

Ko es varu konfigurēt WordPress vadības panelī?

Vadības panelī varat pielāgot gandrīz visus vietnes aspektus, tostarp izskatu, funkcionalitāti, drošību, SEO rīkus un daudz ko citu.

Kā es varu kopīgot savu paneli ar citiem lietotājiem?

Varat izveidot jaunus lietotājus un piešķirt viņiem atbilstošas piekļuves tiesības WordPress paneļa sadaļā Lietotāji.

Vai ir iespējams ierobežot piekļuvi vadības panelim tikai noteiktām IP adresēm?

Jā, jūs varat ierobežot piekļuvi panelim tikai noteiktām IP adresēm, izmantojot drošības spraudņus vai iestatot atbilstošus servera līmeņa vai .htaccess noteikumus.

Kāpēc, mēģinot pieteikties vadības panelī, tiek parādīts kļūdas ziņojums?

Kļūdas ziņojumi, mēģinot pieteikties, var norādīt uz piekļuves tiesību problēmām, hostinga kļūmēm, datu bāzes bojājumiem vai hakeru mēģinājumiem.

Ko man darīt, ja esmu pilnībā zaudējis piekļuvi vadības panelim?

Ja esat pilnībā zaudējis piekļuvi vadības panelim, varat mēģināt atjaunot paroli, izmantojot datubāzi, pārbaudīt, vai jūsu vietnē nav vīrusu, vai sazināties ar hostinga pakalpojumu sniedzēja tehnisko atbalstu, lai saņemtu palīdzību.

About the Author

Lenka Siker

Lenka ir pieredzējusi programmētāja, kas prot orientēties dažādās platformās un sistēmās. Viņai ir vairāk nekā trīs gadu pieredze, un viņa spēj pārvaldīt tādas CMS sistēmas kā Drupal, TYPO3 un Concrete5, kā arī pārvalda WordPress, kas nodrošina neskaitāmas tīmekļa vietnes visā pasaulē.

View All Articles