“WordPress” yra viena populiariausių turinio valdymo sistemų (TVS) pasaulyje, ir tai nenuostabu. Dėl paprasto naudojimo ir galingų funkcijų “WordPress” tapo mėgstamiausia svetainių savininkų, tinklaraštininkų ir kūrėjų. Tačiau prieš pasinaudodami visais “WordPress” privalumais, turite išmokti prisijungti prie administratoriaus skydelio.

WordPress” prietaisų skydelis, dar vadinamas “admin” arba “backend”, yra centrinė vieta, kurioje galite valdyti visus savo svetainės aspektus. Joje galite kurti ir redaguoti puslapius ir įrašus, diegti ir konfigūruoti įskiepius, keisti dizaino temas, tvarkyti komentarus ir dar daugiau.

Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip saugiai prisijungti prie “WordPress” administratoriaus, nepriklausomai nuo jūsų techninių įgūdžių lygio.

Kaip patekti į “WordPress” prietaisų skydelį

Norėdami naudotis visomis galingomis “WordPress” funkcijomis ir visiškai valdyti savo svetainę, turite prisijungti prie valdymo skydelio. Pateikiame išsamią instrukciją, kaip tai padaryti:

1. Atidarykite interneto naršyklę ir adreso juostoje įveskite šį URL adresą: https://yourwebsite.com/wp-admin (vietoj“yourwebsite.com” įrašykite tikrąjį savo svetainės domeną).

prisijungimas-WordPress-panel-web-browser

2. Šiuo URL adresu pateksite į “WordPress” prietaisų skydelio prisijungimo puslapį. Čia matysite laukus naudotojo duomenims įvesti.

login-wordpress-panel-wp-admin

3. Pirmajame laukelyje “Vartotojovardasįveskite savo vartotojo vardą (paprastai el. pašto adresą).

4. Tada į laukelįSlaptažodis įveskite savo slaptažodį. Atkreipkite dėmesį, kad “WordPress” slaptažodžiai yra jautrūs mažosioms raidėms, todėl įveskite jį atidžiai.

5. Įvedę savo vartotojo vardą ir slaptažodį, spustelėkite mygtukąPrisijungti.

6. Jei įvedėte teisingus prisijungimo duomenis, pateksite į “WordPress” valdymo skydelį, kuriame galėsite valdyti visus savo svetainės aspektus.

Jei pamiršote slaptažodį, spustelėkite nuorodą“Pamiršote slaptažodį?“, esančią po slaptažodžio lauku. Taip galėsite iš naujo nustatyti slaptažodį naudodami su jūsų naudotojo paskyra susietą el. pašto adresą.

Svarbu prisiminti, kad “WordPress” valdymo skydelis yra pagrindinė svetainės administravimo vieta, todėl pasirūpinkite, kad ji būtų saugi, naudodami tvirtą ir unikalų slaptažodį. Taip pat rekomenduojama reguliariai keisti slaptažodį, kad padidintumėte saugumą.

Sėkmingai prisijungę prie wp-admin, galėsite kurti ir redaguoti puslapius ir įrašus, įdiegti ir konfigūruoti įskiepius, keisti dizaino temą, valdyti naudotojus ir konfigūruoti visus kitus “WordPress” svetainės aspektus.

Slaptažodžio keitimas WordPress: išsamus aprašymas

Pirmenybė teikiama tinkamam “WordPress” svetainės saugumo lygiui užtikrinti. Viena iš pagrindinių saugumo priemonių – reguliariai keisti administratoriaus slaptažodį stipriu ir unikaliu slaptažodžiu. Čia pateikiamas išsamus slaptažodžio keitimo WordPress valdymo skydelyje proceso aprašymas:

1. Prisijunkite prie “WordPress” valdymo skydelio naudodami dabartinį vartotojo vardą ir slaptažodį.

2. Šoniniame meniu spustelėkiteVartotojai, tada pasirinkitesavo profilį.

3.Profilio redagavimo puslapyje slinkite žemyn į skyrių “Paskyra”.

4. LaukelyjeSlaptažodis raskite nuorodąKeisti slaptažodį. Spustelėkite ją.

5. Pakeisti slaptažodį lange į pirmąjį laukelį įveskite dabartinį slaptažodį.

6. Į kitus du laukus įveskite naują pageidaujamą slaptažodį. Įsitikinkite, kad naujasis slaptažodis atitinka saugumo rekomendacijas:

  • Mažiausias ilgis 12 simbolių
  • Didžiųjų ir mažųjų raidžių derinys
  • įtraukti skaičius ir specialiuosius simbolius
  • Nenaudojant žodyno žodžių ar asmeninės informacijos

7. Įvedę naują slaptažodį, puslapio apačioje spustelėkite mygtukąAtnaujinti profilį.

8. Uždarydami naršyklės skirtuką arba langą išeikite iš valdymo skydelio.

9. Pabandykite dar kartą prisijungti naudodami savo prisijungimo vardą ir naują slaptažodį. Jei pavyko sėkmingai prisijungti, vadinasi, slaptažodis buvo pakeistas teisingai.

Atkreipkite dėmesį, kad pakeitus slaptažodį, ankstesni prisijungimo duomenys nebeveiks. Todėl rekomenduojama naująjį slaptažodį išplatinti tik įgaliotiems naudotojams, kuriems reikia prieigos prie valdymo skydelio.

Siekiant didesnio saugumo, rekomenduojama reguliariai keisti slaptažodį, ne rečiau kaip kas 3-6 mėnesius. Taip pat turėtumėte apsvarstyti galimybę naudoti slaptažodžių tvarkyklę, kuri padėtų saugiai saugoti ir tvarkyti visus slaptažodžius.

Negaliu prisijungti prie “WordPress” prietaisų skydelio: ką daryti?

Negalite prisijungti prie “WordPress” svetainės administratoriaus skydelio? Tai gali kelti stresą, tačiau nesijaudinkite. Yra kelios dažniausiai pasitaikančios prisijungimo problemų priežastys, ir kiekvienai iš jų yra sprendimų. Pažvelkime į kai kurias iš jų atidžiau.

Neteisingas slaptažodis. Dažniausia priežastis – pamirštas arba neteisingai įvestas slaptažodis. Pasistenkite atidžiai patikrinti slaptažodį, atkreipdami dėmesį į simbolių raidžių dydį. Jei tai nepadeda, galite iš naujo nustatyti slaptažodį tiesiogiai per “WordPress” duomenų bazę arba pasinaudoti slaptažodžio keitimo funkcija administratoriaus skydelyje.

Prieglobos problemos Kartais negalite prisijungti prie “WordPress” prietaisų skydelio dėl laikino prieglobos paslaugų teikėjo sutrikimo arba techninės priežiūros problemos. Susisiekite su prieglobos paslaugų teikėju ir patikrinkite, ar viskas veikia tinkamai.

Blokavimas dėl bandymų prisijungti “WordPress” turi integruotą saugumo funkciją, kuri laikinai blokuoja paskyras po tam tikro skaičiaus nesėkmingų bandymų prisijungti. Tai daroma siekiant apsisaugoti nuo piktavališkų slaptažodžio spėjimo atakų. Tokiu atveju prieš bandydami prisijungti dar kartą turite palaukti tam tikrą laiką.

Problemos su įskiepiais Kai kurie “WordPress” įskiepiai gali konfliktuoti ir sukelti saugaus prisijungimo problemų. Pabandykite prisijungti derinimo režimu laikinai išjungdami visus įskiepius.

.htaccess failo problemos Pažeistas arba neteisingas .htaccess failas, kuriame nustatomi serverio prieigos nustatymai, gali užblokuoti prieigą prie prietaisų skydelio. Patikrinkite jo turinį arba laikinai ištrinkite jį, kad išspręstumėte problemą. WordPress valdymas naudojant .htaccess failą

Jei patikrinus visas šias parinktis prisijungimo problema išlieka, galite kreiptis pagalbos į savo prieglobos paslaugų teikėjo pagalbos komandą arba “WordPress” sąrankos specialistus. Svarbu nepanikuoti ir prieš imantis drastiškų priemonių kruopščiai patikrinti visas galimas priežastis.

“WordPress” dviejų veiksnių autentifikavimas

Pasaulyje, kuriame vis labiau plinta kibernetiniai nusikaltimai, labai svarbu užtikrinti tinkamą “WordPress” svetainės saugumo lygį. Vienas iš veiksmingiausių būdų padidinti administratoriaus paskyros saugumą – įdiegti dviejų veiksnių autentifikavimą (2FA).

Dviejų veiksnių autentiškumo patvirtinimas standartinį vartotojo vardo ir slaptažodžio derinį papildo papildomu saugumo lygmeniu. Įvedę slaptažodį, turėsite patvirtinti savo tapatybę antruoju autentifikavimo veiksniu, pavyzdžiui, vienkartiniu kodu, sugeneruotu autentifikatoriaus programėlėje arba atsiųstu į mobilųjį telefoną.

2FA naudojimas prisijungiant prie “WordPress” valdymo skydelio padeda apsaugoti svetainę nuo įsilaužėlių, kurie gali gauti prieigą prie jūsų prisijungimo duomenų per sukčiavimo atakas, slaptažodžio vagystę ar grubios jėgos panaudojimą. Net jei įsilaužėliai sužinos jūsų slaptažodį, jie negalės prisijungti be antrojo autentifikavimo veiksnio.

Yra keletas populiarių įskiepių, skirtų dviejų veiksnių autentifikavimui “WordPress” įdiegti, pvz:

  1. Google autentifikatorius
  2. Duo dviejų veiksnių autentifikavimas
  3. Dviejų veiksnių autentiškumo patvirtinimas
  4. WP 2FA

Šie papildiniai leidžia lengvai nustatyti papildomą tikrinimo etapą naudojant autentifikavimo programėles, SMS žinutes arba atsarginius kodus. Dauguma jų taip pat siūlo galimybę reikalauti 2FA tik iš administratorių arba iš visų svetainės naudotojų.

Nors dviejų veiksnių autentifikavimo įdiegimas gali atrodyti kaip papildomas žingsnis, šio sprendimo nauda – gerokai didesnis “WordPress” svetainės saugumo lygis. Štai kodėl 2FA rekomenduoja pagrindiniai saugumo ekspertai ir ji laikoma viena iš geriausių jūsų interneto išteklių apsaugos praktikų.

Neatidėliokite “WordPress” svetainės saugumo stiprinimo. Apsvarstykite galimybę jau šiandien įdiegti dviejų veiksnių autentifikavimą ir būkite ramūs, kad jūsų svetainė apsaugota nuo galimų kibernetinių atakų.

Hostkoss komandos rekomendacijos

Jei jau išbandėte visus įmanomus būdus, kaip atkurti prieigą prie “WordPress” valdymo skydelio, bet problema išlieka, nepasiduokite. “Hostkoss” komanda turi jums keletą papildomų patarimų ir gudrybių.

Virusų tikrinimas

Viena iš galimų priežasčių, dėl kurių prarandama prieiga prie administratoriaus srities, gali būti tai, kad svetainė buvo užkrėsta kenkėjiškomis programomis arba virusais. Daugelis užpuolikų naudoja virusus ir kenkėjiškus kodus, kad užblokuotų administratorius ir įgytų svetainės kontrolę. Todėl rekomenduojame kruopščiai patikrinti svetainę dėl virusų naudojant patikimas antivirusines priemones.

Susisiekite su prieglobos paslaugų teikėju

Jei išnaudojote visas galimybes, nedvejodami kreipkitės į prieglobos paslaugų teikėją ir paprašykite pagalbos bilietu. Jų patyrę specialistai gali pasiūlyti papildomų sprendimų arba nustatyti serverio lygio problemas, dėl kurių galėjote prarasti prieigą prie valdymo skydelio.

Skaitykite kitus mūsų straipsnius

Taip pat rekomenduojame perskaityti kitus naudingus straipsnius mūsų tinklaraštyje, kurie gali padėti geriau suprasti įvairius “WordPress” ir apskritai žiniatinklio kūrimo aspektus. Štai keletas straipsnių, kurie jums gali būti naudingi, pavyzdžių:

Šiuose straipsniuose aptariamos įvairios temos – nuo “WordPress” saugumo iki našumo optimizavimo, įskiepių konfigūracijos ir kt. Jie padės jums pagilinti žinias ir geriau pasiruošti spręsti panašias problemas ateityje.

Nepasiduokite ir toliau ieškokite sprendimų, kaip susigrąžinti prieigą prie “WordPress” valdymo skydelio. Jei visos kitos galimybės nepadėjo, visada galite kreiptis į “WordPress” ekspertus arba profesionalius žiniatinklio svetainių kūrėjus, kad jie suteiktų daugiau pagalbos ir patarimų.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai

Kaip pasiekti valdymo skydelį?

Norėdami prisijungti prie valdymo skydelio, naršyklėje įveskite svetainės URL/wp-admin ir įveskite administratoriaus duomenis (prisijungimo vardą ir slaptažodį).

Ką daryti, jei pamiršau slaptažodį?

Jei pamiršote savo slaptažodį, galite jį pakeisti išsiųsdami slaptažodžio keitimo užklausą prisijungimo skydelyje arba pakeisti jį per WordPress duomenų bazę naudodami duomenų bazės valdymo programą.

Kas gali prisijungti prie “WordPress” valdymo skydelio?

Prieiga prie prietaisų skydelio paprastai suteikiama administratoriams ir įgaliotiems naudotojams, turintiems atitinkamas prieigos teises. Paprasti svetainės lankytojai prieigos prie administratoriaus srities neturi.

Ar reikia retkarčiais keisti administratoriaus slaptažodį?

Taip, saugumo sumetimais rekomenduojama reguliariai keisti administratoriaus skydelio slaptažodį. Tai padės užkirsti kelią neteisėtai prieigai ir išlaikyti svetainės kontrolę.

Ką galiu konfigūruoti WordPress valdymo skydelyje?

Valdymo skydelyje galite pritaikyti beveik visus savo svetainės aspektus, įskaitant išvaizdą, funkcionalumą, saugumą, SEO įrankius ir kt.

Kaip dalytis savo valdymo skydeliu su kitais naudotojais?

WordPress valdymo skydelio skiltyje Users (Naudotojai) galite kurti naujus naudotojus ir suteikti jiems atitinkamas prieigos teises.

Ar galima apriboti prieigą prie valdymo skydelio tik tam tikriems IP adresams?

Taip, naudodami saugumo įskiepius arba nustatydami atitinkamas serverio lygmens arba .htaccess taisykles galite apriboti prieigą prie valdymo skydelio tik tam tikriems IP adresams.

Kodėl bandant prisijungti prie valdymo skydelio rodomas klaidos pranešimas?

Klaidų pranešimai, kai bandoma prisijungti, gali rodyti prieigos teisių problemas, prieglobos sutrikimus, duomenų bazės pažeidimus arba bandymus įsilaužti.

Ką daryti, jei visiškai praradau prieigą prie valdymo skydelio?

Jei visiškai praradote prieigą prie valdymo skydelio, galite pabandyti iš naujo nustatyti slaptažodį per duomenų bazę, patikrinti, ar svetainėje nėra virusų, arba kreiptis pagalbos į prieglobos paslaugų teikėjo techninės pagalbos tarnybą.

Apie autorių

Lenka Siker

Lenka yra patyrusi programuotoja, mokanti naudotis įvairiomis platformomis ir sistemomis. Turėdama daugiau nei trejų metų patirtį, ji geba valdyti tokias TVS kaip Drupal, TYPO3 ir Concrete5, taip pat yra įgudusi dirbti su WordPress, kuri palaiko daugybę svetainių visame pasaulyje.

Peržiūrėti visus straipsnius