Diskinė erdvė – tai duomenų, kuriuos galima saugoti diske, kiekis. Tai visi jūsų failai, aplankai, nuotraukos, vaizdo įrašai ir muzika. Jei norite įrašyti daugiau failų, jiems saugoti reikės daugiau vietos diske.

Disko erdvė – matuojama baitais ir kilobaitais, kartais – gigabaitais (GB) arba terabaitais (TB). Taip pat skaitykite: Kas yra priegloba?

Būdai, kaip lengvai atlaisvinti vietą diske

Yra daugybė būdų, kaip atlaisvinti disko vietą. Vienas iš labiausiai paplitusių – ištrinti nebenaudojamus failus ir programas.

Pirmasis žingsnis – nustatyti, ko nebenaudojate ir ko jums nebereikia. Tai gali būti dokumentai, nuotraukos, muzika, vaizdo įrašai ar kito tipo failai. Taip pat turėtumėte patikrinti, ar yra programų, kurių jums nebereikia. Taip pat verta patikrinti naršyklės istoriją, nes taip bus nustatytos visos interneto svetainės, kuriose lankėtės, ir iš jų atsisiųsti failai.

Taip pat svarbu pažymėti, kad failų ištrynimas nereiškia, kad jie dingo visiems laikams – jie tiesiog nebus prieinami, kol nebus atkurti iš atsarginės kopijos arba kito išorinio įrenginio, pavyzdžiui, USB disko ar SD kortelės.

Diskų vietos poreikio apskaičiavimas

Veiksniai, turintys įtakos disko vietos poreikiui.

Vietos tarp diskų poreikį lemia keli veiksniai, įskaitant:

 • Failų tipai: Apsvarstykite, kokių tipų failus paprastai saugote, pvz., dokumentus, daugialypės terpės ar programinės įrangos dieginius.
 • Naudojimo modeliai: Analizuokite savo naudojimo modelius, kad nustatytumėte, kiek duomenų reguliariai generuojate ir saugote.
 • Ateities augimas: Numatykite būsimus poreikius ir augimą, kad greitai nepritrūktų vietos diske.

Tarpo tarp diskų apskaičiavimas

Norėdami apskaičiuoti disko vietos poreikį, atlikite šiuos veiksmus:

 • Įvertinkite dabartinį naudojimą: Nustatykite, kiek vietos diske užima jūsų turimi failai ir programos.
 • Įvertinkite būsimą augimą: Prognozuokite būsimą duomenų augimą, remdamiesi naudojimo modeliais ir planuojamais veiksmais.
 • Pridėkite buferinės erdvės: Suteikite papildomos vietos, kad galėtumėte prisitaikyti prie netikėto duomenų augimo ir užtikrinti lankstumą.

Supraskite savo disko erdvės parametrus

Bendrieji matavimo vienetai

Disko erdvė paprastai matuojama šiais vienetais:

 • Baitai (B): Tai mažiausias saugojimo vienetas, žymintis vieną simbolį.
 • Kilobaitai (KB): atitinka 1 024 baitus.
 • Megabaitas (MB): Atitinka 1 024 kilobaitus arba 1 048 576 baitus.
 • Gigabaitas (GB): Lygus 1 024 megabaitams arba 1 073 741 824 baitams.
 • Terabaitas (TB): 1 024 gigabaitų arba 1 099 511 627 776 baitų.

Patarimai, kaip optimizuoti disko vietą

Efektyviai valdykite disko vietą

Vadovaukitės šiais patarimais, kad optimizuotumėte disko vietos naudojimą:

 • Reguliarus valymas: Periodiškai ištrinkite nereikalingus failus ir programas, kad atlaisvintumėte vietos.
 • Naudokite išorinę saugyklą: Naudokite išorinius kietuosius diskus arba debesijos paslaugas dideliems failams ir atsarginėms kopijoms saugoti.
 • Suspaudimas: Suspauskite failus ir aplankus, kad sumažintumėte jų dydį nepažeisdami duomenų vientisumo.
 • Apribokite laikinuosius failus: Sumažinkite laikinųjų failų ir talpyklos kaupimą reguliariai juos išvalydami.

DUK (dažniausiai užduodami klausimai)

Kaip patikrinti, ar šiuo metu naudojama disko vieta?

Galite patikrinti, kiek vietos diske užimta, pasiekę įrenginio saugojimo nustatymus arba naudodamiesi operacinės sistemos disko valdymo įrankiais.

Kas atsitiks, jei pritrūks vietos diske?

Jei pritrūks vietos diske, gali kilti įvairių problemų, įskaitant lėtesnį sistemos veikimą, klaidų pranešimus, negalėjimą išsaugoti failų ir galimą duomenų praradimą.

Ar geriau turėti daugiau vietos diske, nei man reikia?

Turėdami daugiau vietos diske, nei reikia, galite plėstis ir išvengti saugojimo problemų. Tačiau turint per daug, gali atsirasti nereikalingų išlaidų.

Ar galiu padidinti disko vietos kiekį?

Taip, disko vietos kiekį galite padidinti pakeisdami turimą kietąjį diską didesniu arba naudodami išorinius saugojimo įrenginius.

Kuo skiriasi HDD ir SSD diskai?

HDD (kietieji diskai) diskai duomenims saugoti naudoja besisukančius magnetinius diskus, o SSD (kietieji diskai) diskai naudoja blykstės atminties lustus, kurie užtikrina didesnį prieigos greitį ir ilgesnį patvarumą.

Kaip apskaičiuoti būsimus duomenų saugojimo poreikius?

Būsimus saugyklos poreikius galite įvertinti išanalizavę dabartinius naudojimo modelius, numatomą duomenų augimą ir būsimą daug saugyklos reikalaujančią veiklą.

Apie autorių

Andrii Kostashchuk

Andrii turi programavimo įvairiomis kalbomis įvairioms platformoms ir sistemoms patirties. Daugiau nei 8 metus jis dirbo interneto srityje, dirbo su įvairiomis TVS, pvz: "Opencart", "Drupal", "Joomla" ir, žinoma, populiariausia turinio valdymo sistema "WordPress".

Peržiūrėti visus straipsnius